رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

شرکت «مجتمع فولاد خراسان» به منظور مطابقت با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برای نیل به اهداف کلان اقتصادی کشور و همچنین همسویی با شعار سال، و فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در زمینه جهش تولید، کلیه فعالیت ها و توجه خود را به بخش تولید معطوف کرده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی فولاد خراسان، کسری غفوری، مدیر عامل شرکت مجتمع فولاد خراسان برای گذر از شرایط سخت تولید، اظهارکرد: در سال جهش تولید و در راستای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی، شرکت مجتمع فولاد خراسان دو رویکرد اصلی را دنبال کرده است؛ نخست با بهره‌گیری از استراتژی‌های تاب‌آوری مبتنی بر بومی‌سازی از طریق گسترش و توسعه همکاری با و احدهای صنعتی و همچنین با بهره‌گیری و استقرار استراتژی‌های مبتنی برصرفه‌جویی و ارتقای سیستم نگهداری و تعمیرات (TPM) و نیز کاهش هزینه‌های پنهان ناشی از خرابی‌ها و توقفات سعی کرده‌ایم در جهت بالا بردن فعالیت‌های با ارزش افزوده بالا در کل زنجیره تامین فولاد گام برداشته و هزینه‌های تولید را در زنجیره تولید خود کاهش دهیم.

فرشید فضیلتی، معاون بهره‌برداری شرکت مجتمع فولاد خراسان اضافه کرد: در همین راستا با کنترل دقیق و بازرسی کالا در بدو ورود و نیز پیاده‌سازی استراتژی‌های بهبود فرآیندها BPMS در طول خطوط تولیدی، شرکت توانسته است با پشتوانه انگیزه و مشارکت کلیه کارکنان خود چشم‌انداز دستیابی به سیستم یکپارچه TQM (مدیریت کیفیت جامع) را محقق کرده و با تکیه بر دانش و مهارت‌های فنی و نیز رهنمودها و حمایت مدیریت عامل، برنامه‌های بهبود توان تولیدی و دستیابی به اهداف سالیانه خود را علی‌رغم رکود ناشی از ورود ویروس کرونا برای نیمه دوم سال جاری دنبال کند.

وی اظهار داشت: سال جاری با پاندمی کرونا شروع شد و شرکت فولاد خراسان نیز همپای سایر بخش‌های صنعتی تولیدی کشور و در جهت کنترل بیماری و کمک به کادر درمان کشور بیش از یک ماه تعطیل بود. در ادامه تلاش بر تثبیت تولید، انجام تعمیرات سالانه واحدها، انجام تعهدات فروش داخلی و صادراتی، امور تخلیه و بارگیری مواد اولیه و محصولات، همکاری در جهت مدیریت انرژی برق استان، تثبیت بهره‌برداری طرح‌های توسعه شرکت، کمک به انجام مسئولیت‌های اجتماعی فولادخراسان (از قبیل تامین اکسیژن بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و…) متمرکز بوده است.

معاون بهره برداری در خصوص وضعیت کلی این شرکت در حوزه بهره برداری طی ۱۰ ماهه گذشته در سال جاری گفت: با وجود مشکلات متعدد خارج از سازمان در سال جاری از جمله شیوع بیماری کرونا، در حوزه‌های مختلف تولیدی از جمله گندله‌سازی، آهن اسفنجی و شمش فولادی رکوردهای نسبتاً خوبی برجای گذاشتیم.

تولید ۱۰ ماهه و برنامه‌های تولیدی سال ۱۳۹۹

ضیلتی در خصوص میزان تولیدات و دستاوردهای شرکت فولاد خراسان در۱۰ ماهه گذشته، عنوان کرد: شرکت طی ۱۰ ماه گذشته موفق به تولید یک میلیون و ۳۴۱هزار و ۳۸۱تن گندله و ۹۷۲ هزار و ۴۲۱ تن آهن اسفنجی، ۷۸۰هزار و ۸۸۳تن شمش فولادی و ۴۳۱هزار و ۷۸۶تن میلگرد شده است. ضمن اینکه در جهت بومی‌سازی و غلبه بر مشکلات ناشی از تحریم‌ها قدم‌های مهم و مثبتی برداشته شد.

وی با اشاره به برنامه تولید ۱۰ماهه شرکت فولاد خراسان، بیان کرد: برنامه تولید گندله یک میلیون و ۶۳۷ هزار و ۴۶۲تن ، تولید آهن اسفنجی یک میلیون و ۳۱۱هزار و ۵۶۷تن، تولید شمش فولادی یک میلیون و ۷۳ هزار و ۶۹۴ تن و ۵۰۷ هزار و ۵۰۰ تن میلگرد در نظر گرفته شده است.

اقدامات فولاد خراسان در ۱۰ماهه گذشته از سال ۱۳۹۹ جهت بهره‌وری

معاون بهره‌برداری شرکت مجتمع فولاد خراسان تاکید کرد: تلاش جهت دریافت استاندارد BS 4449-2005 و ایجاد شرایط صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس، انتقال دانش همکاران در حال بازنشستگی به پرسنل تازه استخدام شده از طریق مدیریت دانش، انجام طرح‌های بهبود مستمر در قالب نظام بهپویی از جمله اقدامات مهم در جهت افزایش بهره‌وری در واحدهای تولیدی شرکت بوده است.

رکوردهای سال ۱۳۹۹

فضیلتی خاطرنشان کرد: در ۱۰ماه گذشته واحد گندله سازی با تولید ۱۹۰ هزار و ۱۳۶ تن گندله در خرداد ماه و ۱۸۰ هزار و ۶۶۸ تن در اردیبهشت ماه رکورد تولید به ترتیب ۹ هزار و ۴۶۸ تن و۱۳ هزار و ۷۶۶ تن ارتقا یافت. رکورد قبلی تولید ۱۶۶۹۰۲ تن بوده و به آذر ماه۹۸ تعلق داشت.
وی ادامه داد: در ناحیه احیای مستقیم با تولید ۱۳۱ هزار و ۵۴۷ تن آهن اسفنجی و بریکت در شهریور ماه رکورد تولید ماهیانه ارتقا داده شد که رکورد قبلی به آبان ماه ۹۸ تعلق داشت.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.