رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

شرکت «مجتمع فولادخراسان» با شکستن رکورد سود سهام خود، در ۹ماه سال جاری موفق شد سود هر سهم خود را ۲۲۱درصد نسبت به سال گذشته ارتقا دهد. این شرکت با نماد بازار سرمایه‌ای «فخاس»، در ۹ ماه اول امسال با گزارش مبلغ ۱۹۹۴ریال سود برای هر سهم خود، موفق شد ضمن ثبت افزایش ۲۲۱درصدی سود سهام نسبت به دوره مشابه پارسال، بالاترین سود هر سهم را نسبت به سال‌های گذشته محقق کند. به گفته مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان این شرکت با ثبت مبلغ ۴۹.۳۰۹ میلیارد ریال فروش و شناسایی ۱۷.۹۴۰ میلیارد ریال سود خالص بالاترین میزان فروش و سودخالص را از زمان تاسیس ثبت کرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از دنیای اقتصاد ، کسری غفوری یکی از اهداف اصلی فولاد خراسان را کسب درآمد برای سهامداران برشمرد و افزود: عملکرد یک بنگاه اقتصادی باید به گونه‌ای باشد که بازده سرمایه سهامداران را افزایش داده و موجب کسب بازدهی مناسب برای سهامداران شود. مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان دلیل دستیابی به سطح بالای رشد سود هر سهم و عوامل موثر بر آن را تصمیم‌گیر‌های مدیریتی در شاخص‌های ریسک، جریان‌های نقدینگی و عوامل موثر بر بازار سرمایه آن دانست. وی با بیان اینکه در ۹ ماه نخست سال گذشته، سود خالص شرکت ۵.۵۹۰ میلیارد ریال بوده، اظهار کرد: رقم ۱۷.۹۴۰ میلیارد ریال سود خالص شرکت در این مدت نشان می‌دهد که شرکت با ثبت رشد ۲۲۱ درصدی، کارنامه درخشانی را در این بازه زمانی ثبت کرده است.

وی رشد چشمگیر درآمد و سود این شرکت را در ۹ ماه امسال نسبت به عملکرد مدت مشابه سال پیش، پیامد مدیریت بازاریابی و فروش محصولات از یکسو و مدیریت بهای تمام‌شده محصولات تولیدی از سوی دیگر دانست که منجر به افزایش حاشیه سود خالص و ناخالص شده و سودآوری، بهره‌وری و بازدهی سرمایه را برای فولاد خراسان به همراه داشته است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.