رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

محمدباقر دری معاون اکتشافات سازمان زمین شناسی در پنل تخصصی چالش های فراروی اکتشافات کانسارهای فلزی غیرآهنی در سومین همایش صنایع فلزات غیر آهنی گفت: لزوم تصویب یک قانون که مورد اعتماد همه به آن اعتقاد داشته باشند و آن را اجرایی کنند، احساس می‌شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین، وی افزود: در نقشه راه معدن، قرار است تا پیجویی و اکتشافات توسط سازمان زمین شناسی انجام شود. اما متاسفانه ما به عنوان سازمانهای دولتی به نوعی مانع ورود خصوصی ها به این بخش می شویم و در آن سوی ماجرا، ما هم کاری انجام نمی‌دهیم‌.

وی با بیان اینکه قوانین گاهی سد راه می شوند ادامه داد: سازمان محیط زیست و منابع طبیعی در موارد متعدد منجر به متوقف شدن فعالیتها شده اند.

معاون اکتشافات سازمان زمین شناسی افزود: اگر قرار است بخش خصوصی سرمایه گذاری انجام دهد اما جلوی کار آن گرفته شود باید هزینه های آن پرداخت شود.

وی با بیان اینکه، منابع طبیعی منطقه محور است در ادامه گفت: اگر این سازمان با ایمیدرو برای انجام کار روی یک محدوده مخالفت کند دیگر نباید آن محدوده به سازمان زمین شناسی داده شود.

دری اظهار کرد: ما به عنوان سازمان زمین شناسی برنامه کلی برای اکتشافات در اختیار داریم و امروز برای کار سطحی از تمام امکانات علمی استفاده میکنیم.

وی در پایان افزود: ما باید به بخش داخلی متکی باشیم اما توجه داشته باشیم که دانش مرزی نمی‌شناسد

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.