رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

اگر تولیدکننده ای از لیست شرکتهای صادرکننده حذف شود دو ماه زمان می برد تا بار دیگر بر لیست شرکت های صادرکننده اضافه شود در این صورت برای خود تولیدکنندگان بهتر است تا به تعهدات خود پایبند باشند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از تحلیل بازار ، سیف الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، در رابطه با صادرات محصولات فولادی گفت: وزارت صمت در حال تهیه و ارسال نامه ای به گمرک کشور برای آزادسازی صادرات محصولات فولادی است که برحسب این نامه تولیدکنندگانی که به کف عرضه و تعهدات خود در بورس کالا عمل کنند، می توانند تا سه ماه آینده محصولات خود را صادر کنند.

سیف الله امیری در ادامه افزود: وزارت صمت در بازه زمانی سه ماهه به تولیدکنندگان این اختیار را می دهد تا محصولات خود را صادر کنند و دیگر نیازی به تایید از سوی وزارت صمت نیست که این بازه زمانی هر سه ماه مجددا تمدید خواهد شد.

وی با اشاره به حذف برخی از شرکت ها از لیست صادر کننده ها، بیان کرد: در این بازه زمانی سه ماهه وزارت صمت با گزارشاتی که از گمرک کشور و همچنین از بورس کالا دریافت می کند بر صادرات تولیدکنندگان نظارت می کند و اگر در این میان شرکتی کف عرضه و تعهدات خود را رعایت نکند، بی درنگ از لیست شرکت های صادرکننده حذف خواهد شد.

امیری در ادامه خاطر نشان کرد: اگر تولید کننده ای از لیست شرکتهای صادرکننده حذف شود دو ماه زمان می برد تا بار دیگر بر لیست شرکت های صادرکننده اضافه شود در این صورت برای خود تولیدکنندگان بهتر است تا به تعهدات خود پایبند باشند تا مشکلی ایجاد نشود البته چنانچه شرکت تولید کننده محصولات فولادی کف عرضه و تعهدات بورس کالا را عمل کند، می تواند به صادرات خود همچنان ادامه دهد.

 

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.