رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

بورس فلزات لندن (LME) اعلام کرد که برنامه هایی برای تولید پایدار فلزات در نیمه سال ۲۰۲۱ دارد که آغاز آن با ثبت نام دیجیتالی جزئیات کاهش کربن مربوط به صنعت آلومینیوم خواهد بود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی ، ️قدیمی ترین و بزرگترین بازار فلزات صنعتی جهان در حال رایزنی با صنایع در مورد چگونگی حمایت از انتقال به اقتصاد کم کربن است و این کار را با آلومینیوم شروع می کند، زیرا انرژی یک مکلفه اصلی در فرآیند ذوب این صنعت است که گاهی تا ۴۰ درصد آنرا شامل می شود.

با این حال، آلومینیوم برای انتقال انرژی نیز مهم است، از جمله در صنعت خودرو که به دلیل ویژگی های سبک وزن بودن آن دارای ارزش می باشد.

بورس فلزات لندن اعلام کرد: راه اندازی LMEpassport (رجیستری دیجیتال) اولویت این بورس خواهد بود زیرا اطلاعاتی را فراهم می کند که اساس دسترسی آینده به فلزات پایدار را از طریق بازار آنلاین پیشنهادی LME تشکیل می دهد.

سامانه LMEpassport در طی سه سال به تدریج برای همه فلزات «موجود شده به لحاظ فیزیکی» که در بورس تجارت می شوند و به تاییدیه های آنالیز نیاز دارند، راه اندازی می شود.

پلتفرم آنلاین LME برای تسهیل کشف قیمت و تجارت منابع فلزی پایدار در سال ۲۰۲۱ راه اندازی می شود.

Matthew Chamberlain مدیر ارشد اجرایی LME گفت: ما از نظرات متنوع فعالان بازار، به ویژه در مورد پیشنهادهای مربوط به تولید آلومینیوم پایدار، آگاه هستیم.

وی افزود: این اختلاف برجسته نشان می دهد که همبستگی بیشتر صنعت پیرامون استانداردها، تعاریف و اهداف پایدار، اولین گام برای غلبه بر چالش های پیش روی این صنعت است.

وی در ادامه افزود: تصمیم برای ادامه ثبت نام و پلتفرم معاملات پس از مشورت با فعالان بازار انجام می شود.

بورس فلزات لندن اعلام کرد: برخی پاسخ دهندگان خواستار انعقاد جداگانه قرارداد آلومینیوم با کربن کم شدند در حالی که برخی دیگر نگران بودند که این امر می تواند نقدشوندگی و قابلیت تبدیل به پول قراردادهای آلومینیوم موجود را تضعیف کند.

در حالی که LME محرک های هر دو موقعیت را درک کرده است، اما همچنان معتقد است که بازار هنوز در موقعیتی نیست که بتواند به طور مناسب نوع قرارداد دوم را پشتیبانی کند.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.