رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: در هر سازمان یا شرکتی نیروی انسانی ارزنده‌ترین منابع آن شرکت محسوب می‌شود. در شرکت‌های صنعتی و معدنی که خلاقیت، تعهد و مدیریت هزینه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده، ارزش‌های نیروی انسانی به مراتب بیشتر است و سرمایه اصلی شرکت به حساب می‌آید.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، مجید علیدادی در گفت‌وگویی اظهار داشت: در شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سعی شده است در مرحله جذب، آموزش و نگهداری نیروی انسانی به بهترین نحو عمل شود و این اقدام باعث توانمندسازی نیروی انسانی شده است به گونه‌ای که بر اساس شایستگی‌ها پرسنل ارتقا می‌یابند. مدیران و معاونین شرکت کسانی بوده‌اند که رده‌های مختلف سازمانی را در شرکت طی کرده‌اند. امروزه مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر کسی است که همه رده‌های سازمانی را در داخل شرکت طی کرده است.

وی ادامه داد: در اقداماتی هم که در دستور کار داریم موضوعاتی همچون تونمندسازی، جانشین پروری و توجه به شایستگی‌های افراد را محور اصلی ارتقای نیروی انسانی قرار خواهیم داد.

علیدادی در پاسخ سوالی پیرامون چالش‌هایی در حوزه منابع و سرمایه انسانی شرکت گل‌گهر، بیان کرد: با توجه به تعداد پرسنلی که در منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر مشغول به کار هستند و حدود ۲۵ هزار نفر می‌شوند، یکی از چالش‌های اصلی پیش روی ما جذب و تامین نیروی انسانی توانمند در آینده است که در تدوین استراتژی منابع انسانی به این مهم خواهیم پرداخت.

وی در رابطه با برنامه‌های کوتاه مدت، بلندمدت و چشم‌اندازی در پیش روی حوزه منابع و سرمایه انسانی این شرکت تصریح کرد: در کوتاه مدت آموزش، توانمندسازی و حفظ نیروی انسانی از اقدامات اصلی است که در دستور کار داریم. برای بلند مدت، آینده نگری پرورش و شناسایی نیروی انسانی ماهر و حرفه‌ای را در دستور کار داریم که بایستی نگاه کلان به آن شود و با تعامل با دانشگاه‌ها این موضوع در حال پیگیری است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شرکت گل‌گهر افزود: شیوع ویروس کرونا با توجه به نوع کسب‌وکار، تاثیرهای مختلفی را بر شرکت‌ها گذاشت؛ در صنایع معدنی در این دوره، نیروهای انسانی خلاقیت خود را بروز داده و سعی کردند با خلاقیت و ارائه ایده‌های نو متناسب با شرایط، حضور فیزیکی کمتری داشته باشند که این اقدام خود نقش سرمایه انسانی را بیشتر و پررنگ تر نشان می‌دهد.

وی در پایان گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، سرمایه انسانی را سرمایه اصلی شرکت می‌داند و با توکل بر خداوند متعال و همت همه همکاران و کارکنان شرکت و شرکت‌های منطقه بوده که امروز این شرکت به عنوان گل سرسبد شرکت‌های معدنی و صنعتی مطرح است.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.