رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

دبیر انجمن سنگ ایران گفت: استفاده ضایعات معادن سنگ های تزیینی در دستور جلسه شورای سیاستگذاری صنعت سنگ کشور بوده و قرار است سه شنبه این هفته جلسه ای با سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و فعالان بخش خصوصی و… در خصوص این موضوع برگزار شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین ، احمد شریفی با بیان این مطلب در ادامه افزود: از جمله مواردی که قرار است در جلسه روز سه شنبه با مهندس کشاورز سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت مطرح شود در خصوص باطله و ضایعات معادن سنگ تزیینی است.

وی افزود: طرح انجمن سنگ ایران بر این مبناست که وزارت صمت را متقاعد گرداند تا ضایعات و باطله های معادن سنگ تزیینی که مزاحمت‌هایی برای محیط زیست و منابع طبیعی ایجاد کرده و طبق قانون معادن این باطله ها متعلق به وزارت صمت بوده و مالکیت آن را دارد، پروژه هایی برای استفاده از آنها تعریف کند و بابت این سنگ‌ها پولی از مصرف کننده و واحد فرآوری سنگ دریافت نکند.

دبیر انجمن سنگ ایران ادامه داد: در واقع قرار است وزارت صمت این مواد زائد را به صورت تشویقی در اختیار افرادی بگذارد که تمایل دارند، آنها را فرآوری کرده و با ایجاد ارزش افزوده از این باطله های معدنی، محیط زیست و منابع طبیعی را از این آلودگی نجات دهند.

گفتنی است، استفاده از پرت‌های معادن سنگ تزیینی و باطله های معادن در ساخت وسایلی همچون مبلمان شهری، بلوک، جدولهای خیابان، سنگ فرش و … می‌تواند ضمن زیباسازی شهری، باطله های معدن را تبدیل به یک محصول جدید کرده و هم اینکه منجر به ایجاد ارزش افزوده در صنعت سنگ کشور شده و اشتغالزایی نیز به همراه داشته باشد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.