رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ایمیدرو در حوزه بهینه سازی سنگ‌های قیمتی با رویکردهای جدید عملکرد عالی داشته است و توجه ویژه رئیس هیئت عامل ایمیدرو به زیرساختها قابل تقدیر است.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از خبرگزاری تسنیم ، فرهاد طهماسبی، نماینده مردم استهبان، نی‌ریز و بختگان در مجلس شورای اسلامی افزود: بیش از ۵۵درصد از سرمایه گذاری های ۶ سال نخست دولت کنونی در بخش معدن و صنایع معدنی، طی دو سال اخیر انجام شده است. در حالی که مجموع سرمایه گذاری انجام شده طی دولت یازدهم و دوازدهم به بیش از ۸٫۷ میلیارد دلار رسیده،‌ مدل جدید نظارتی ایمیدرو سبب شد، ۴٫۸ میلیارد دلار آن از این رقم، طی دو سال گذشته (۹۷ و ۹۸) محقق شد.

وی افزود: ایمیدرو در یک سال گذشته جدای از بحث سرمایه گذاری ها و زیرساخت سازی به سبب نیازهای کشور به مواد معدنی، اکتشافات در عمق را نیز در دستور کار خود قرار داده است و این اهداف طی یک سال گذشته و در دوره ریاست دکتر غریب پور در حالی محقق شد که کشور در وضعیت تحریم‌های بی‌سابقه قرار داشته است.

طهماسبی عنوان کرد: درحال حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به اینکه متولی نیز ندارد دارای عملکرد قابل دفاعی نیست، در این بین سازمان ایمیدرو با توجه به مستندات موجود نه تنها قابل دفاع بوده بلکه بسیار خوب نیز عمل کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه تاکید کرد: دکتر غریب پور ریاست هیئت عامل ایمیدرو فردی توانمند و فعال است که توانسته در این عرصه عملکرد کاملاً عادلانه ای از خود ارائه دهد و تمام اهداف ایمیدرو را بالاخص در خصوص اقدامات زیرساختی محقق سازد.

طهماسبی افزود: با توجه به اینکه سال جهش تولید است بخش معدن با مدیران قابل و توانمند می تواند در این راستا حرکت کرده و بخش معدن را جایگزین نفت در کشور نمایند، دکتر غریب پور با تسریع در راه اندازی پروژه ها، توسعه و تکمیل طرح ها و فعالیت های گسترده اکتشافی در راستای جهش تولید توانستند هدف جهش تولید را در حوزه ذی ربط خود محقق نمایند. این سازمان در حوزه بهینه سازی سنگ‌های قیمتی، نیمه قیمتی و سنگ های تزئینی نیز با رویکردهای جدید، عملکرد عالی داشته است.

طهماسبی خاطرنشان کرد: بخشی از وظایف ایمیدرو، توسعه و تجهیز معادن است که با نگاهی به معادن در شهرستانها و مناطق محروم، توزیع عادلانه امکانات کاملاً مشهود است، این اقدام ریاست هیئت عامل ایمیدرو قابل تقدیر است که درصدی از حقوق دولتی که باید صرف زیرساختها در همین حوزه شود، کاملاً متناسب با نیاز معادن در هر استان توزیع شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در آخر با تاکید بر کارکرد مثبت دکتر غریب پور عنوان کرد: موضوعی که به صورت برجسته در اقدامات ایمیدرو دیده می شود بحث تمرکز بر زیر ساختها است بعلاوه اینکه درخواست ما توجه ویژه بر عدم خام فروشی در راستای فرآوری مواد معدنی و تکمیل زنجیره ارزش می باشد

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.