رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت‌های استان در زمینه کانی‌های فلزی گفت: معادن می‌توانند به پیشران توسعه ایلام تبدیل و باید به حوزه تسهیلات از محل فعالیت‌های معدنی استان برای بحث اکتشاف‌های جدید توجه خاصی شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، محمد نوذری روز شنبه در دیدار با رئیس سازمان مهندسی معدن کشور بر احیای ظرفیت‌ها در حوزه معدن تاکید کرد و اظهار داشت: استان ایلام در بعد معدن سرشار از منابع خدادادی است اما فعالیت خاصی برای بهره‌برداری و استفاده مناسب از این منابع انجام نشده است.

وی خواستار تحرک بیشتر در استفاده از ظرفیت‌های مهم معدن در استان شد و افزود: بخش معدن می‌تواند شغل‌های پایه‌ای را ایجاد می‌کند و به دنبال آن مشاغل وابسته و غیرپایه نیز رشد خواهد کرد.

استاندار ایلام تاکید کرد: یکی از مزیت‌های استان ایلام وجود ۱۶ نوع معدن متنوع به ویژه در بخش مصالح ساختمانی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

نوذری اضافه کرد: باید به حوزه تسهیلات از محل فعالیت‌های معدنی استان برای بحث اکتشاف‌های جدید توجه خاصی شود.

وی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی درست و جامع در خصوص وجود معادن و ویژگی‌های آن‌ها، نقش مهمی در افزایش اطلاعات سرمایه‌گذارانی دارد که تمایل به ورود به استان و فعالیت در حوزه معدن دارند.

استاندار ایلام خواستار رفع مشکل پرونده‌های ارجاعی استان به مرکز در حوزه معدن شد و خاطرنشان کرد: پرونده بیتومین ایوان در شورای معادن کشور باید هرچه سریع‌تر تعیین و تکلیف و مشکلات این واحد تولیدی برطرف شود.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.