رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: زنجیره تولید مواد معدنی در کشور ناقص است.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از ایسنا، سعید محمد صبح امروز (۸ مردادماه) در مراسم افتتاح معدن زیرزمینی سولفوره انگوران، اظهار کرد: در حالی که اعلام می‌شود ایران از نظر معدن جزو کشورهای معدنی جهان است، ولی با توجه به میزان استخراج و عمق استخراجی که اتفاق می‌افتد، این مسئله چندان درست نیست.

وی، با اشاره به اینکه در دنیا معادن تا عمق ۹۰۰ متر در حال اکتشاف است، افزود: این در حالی است که در ایران اکتشافات ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر انجام می‌شود که امیدواریم با بهبود تکنولوژی استخراج کشور، این مسئله بهبود یابد و با شناسایی ظرفیت کامل معادن کشور، ایران بتواند جزو چند کشور برتر دنیا باشد.

این مسئول ادامه داد: زیبنده ایران نیست که با داشتن این میزان ظرفیت در حوزه معدن، مردم و متخصصان آن با مشکل بیکاری درگیر باشند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا تصریح کرد: امیدواریم با اراده وزارت صمت، کشور هرچه سریع‌تر به جایگاه خود در بحث استخراج و استحصال مواد معدنی و به تبع آن اشتغال و درآمدزایی باز گردد.

محمد با بیان اینکه قرارگاه خاتم با آغاز فعالیت هلدینگ معدن، ۱۵ پروژه مهم را در دستور کار دارد، یادآور شد: قرارگاه خاتم برای استخراج با دستگاه‌های حفاری تا ۳۰۰۰ متری در بحث استخراج وارد شده و از تجهیزات هوابرد هم در بحث تهیه نقشه پهنه‌ها استفاده کرده است.

وی افزود: قرارگاه خاتم، پروژه‌های زیادی انجام می‌دهد که شامل سرب، روی، منگنز و پرومیت بوده و امروز فعالیت‌های استخراج و استحصال معدنی شتاب خوبی گرفته است. با وجود اینکه ظرفیت فرآوری کشور بسیار بالا است اما ناهماهنگی در فرآوری وجود دارد و زنجیره ناقص بوده و مشکل داریم.

این مسئول با بیان اینکه پیش‌بینی ذخیره در اکتشافات معدن زیرزمینی سولفوره انگوران یک میلیون و  ۹۰۰ تن بود و پس از آغاز فعالیت پیش‌بینی استخراج به ۲ میلیون ۶۰۰ تن رسیده است، گفت: امید است با ادامه این روند، ظرفیت اکتشافات افزایش یابد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با اشاره به استحصال ۹۵ درصدی مواد معدنی استخراجی، عنوان کرد: مواد معدنی امانت آیندگان در نزد ما است و نباید با استحصال پایین، مواد معدنی را به باطله تبدیل کنیم.

محمد با اشاره به اینکه فعالیت‌ ایمیدرو و قرارگاه خاتم برای استان سودمند باشد، خاطرنشان کرد: این فعالیت موجب ایجاد اشتغال ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر غیرمستقیم می‌شود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.