رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

عصر روز گذشته جلسه کارگروه تخصصی فولاد با دستور کار بررسی دستورالعمل اجرایی شیوه نامه اخیر دولت برای تنظیم بازار فولاد با حضور نمایندگان شرکت‌های فولادی و تعدادی از معاونین وزارت صمت برگزار شد، اما باز هم به دلیل بالا بودن تعداد موارد اصلاحی در شیوه نامه ادامه کار به جلسه بعد در هفته آینده موکول شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین این جلسه که روز گذشته به ریاست داریوش اسماعیلی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت برگزار شد و چندین ساعت به طول انجامید، دستورالعمل اجرایی نوشته شده برای شیوه نامه تا ماده ۸ آن مورد بررسی قرار گرفت، اما بازهم اتفاق خاصی رخ نداد و تاکیدات معاونت معدنی بر اعمال موارد ذکر شده در شیوه نامه وجود داشت.

نکته مهمی که در شیوه نامه بر آن تاکید و اصرار شد این است که همه محصولات به جز لوله و پروفیل باید در بورس عرضه شوند، حتی اصرار بر این است که محصولات غیر استاندارد و درجه ۲، همچنین محصولات تولید شده توسط شرکت‌ها که اکنون در انبارها قرار گرفتند برای فروش در بورس عرضه شوند که این موضوع جای تامل دارد.

بر اساس اطلاعات رسیده به ایراسین، در این جلسه اصلاحات مورد نیاز در شیوه نامه مطرح و قرار شد فولادسازان تا شنبه هفته اّینده ایرادات موجود در شیوه نامه را به صورت مکتوب ارائه کنند.

گفتنی است شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد که به تازگی از سوی معاونت اقتصادی دولت برای تنظیم بازار فولاد ابلاغ شده، مورد اعتراض فولادسازان قرار گرفت و جلسات متعددی برای بررسی و اصلاح آن برگزار شد که تاکنون نتیجه ای در بر نداشته است. در واقع اشکال تراشی از سوی برخی صنایع پایین دستی بر روند فروش محصولات فولادی و چالشهای به وجود آمده در بازار سبب شد تا دولت نیز برای آرام کردن و به ثبات رساندن بازار دست به این اقدام بزند که امید این بود که این کار با همفکری با فعالان این صنعت و همچنین بررسی کارشناسی بازار انجام شود تا در نهایت به نتیجه ای مثبت در این امر می رسید، همچنان مذاکرات و گفتگو ها برای اصلاح این شیوه نامه ادامه دارد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.