رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون امور صنایع وزارت صمت در خصوص نقش فولاد مبارکه در ارزآوری برای کشور گفت: فولاد مبارکه اصفهان در زمینه تولید ورق بی‌نظیر است. در واقع فولاد مبارکه جز یکی از مجتمع‌های بی‌نظیر در غرب آسیا بوده و در جهان نیز در خصوص دانش فنی و طراحی که دارد، مورد توجه است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، مهدی صادقی نیارکی اظهار داشت: فولاد مبارکه در ابتدا تامین نیاز داخل را در دستور کار دارد و بعد به مقوله صادرات بپردازد.

وی تصریح کرد: توصیه اکید ما در وزارتخانه به شرکتی مانند فولاد مبارکه توجه به بحث بهره‌وری است که خوشبختانه این شرکت بسیار خوب در این زمینه عمل می‌کند؛ همچنین استفاده حداکثری از خطوط تولید خود را در دستور کار قرار داده که اقدامی مثبت است؛ البته در کنار این موارد، شرکت فولاد مبارکه طرح‌های توسعه‌ای خود را نیز دنبال می‌کند.

معاون امور صنایع وزارت صمت در خصوص عملکرد این شرکت فولادساز بیان کرد: شرکت فولاد مبارکه به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در کشور شناخته شده و عرضه بسیار خوبی نیز در بورس نسبت به دیگر شرکت‌های نوردکار داشته است. در واقع فولاد مبارکه جزو معدود شرکت‌هایی بوده که تولیدات خود را در بورس عرضه کرده و ما نیز همیشه اعلام کردیم که این اقدام مثبت است.

صادقی نیارکی درباره اینکه اکنون فولاد مبارکه در کشور مورد هجمه‌های بسیاری قرار گرفته و دولت چه حمایتی می‌تواند از این شرکت داشته باشد نیز ابراز کرد: مسائل و چالش‌هایی برای شرکت فولادمبارکه رخ داده و ما امیدواریم حل و فصل شود. اما توقع وزارت صمت بر این است که فولاد مبارکه همچنان مسیر توسعه‌ای خود را دنبال کند؛ همچنین راندمان و عرضه محصول در داخل و تنظیم بازار داخل را بیشتر در دستور کار خود قرار دهد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.