رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: فولاد مبارکه در بین شرکت‌های تولیدکنندۀ ورق تنها شرکتی است که کل محصولات خود را در بورس عرضه می‌کند و اگر سایر تولیدکنندگان ورق هم در کنار فولاد مبارکه اقدام به عرضه کنند، قطعا فشار از روی فولاد مبارکه برداشته می‌شود و بازار به تعادل می‌رسد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران در جریان بازدید از مجتمع فولاد مبارکه گفت: خیلی خوشحالیم که از مجتمع فولاد مبارکه بازدید کردیم و افسوس خوردیم که چرا دیر آمدیم. شاید اگر زودتر آمده بودیم، سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌هایمان متفاوت بود.

سید جواد جهرمی افزود: پیش از این موضوعات مختلفی درخصوص فولاد مبارکه مطرح بود. یکی از آن‌ها محصولات کیفی بود و نیازهایی که باید در فروش محصولات کیفی در نظر گرفته شود. در واقع امروز شاهد بودیم که وقتی یک محصول کیفی تولید می‌شود چه فرایندهای اضافه‌ای برای آن اعمال می‌شود و فولاد مبارکه چه خدمات دیگری را باید در نظر بگیرد . این موارد را ما می‌توانیم در سیاست‌گذاری در نظر بگیریم.

وی در ادامه با تأکید بر ظرفیت‌های فولاد مبارکه در تولید ورق‌های کیفی افزود: مصرف‌کنندگانی که ورق کیفی نمی‌خواهند می‌توانند نیاز خود را از سایر تولیدکنندگان تأمین کنند و تأمین ورق صنعت لوازم‌خانگی و خودرو که جزو صنایع استراتژیک کشورند توسط فولاد مبارکه صورت بگیرد. این امر رشد و شکوفایی صنایع پایین‌دستی را به همراه خواهد داشت.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران افزود: اگر بخواهیم در اقتصاد کشور پیشرفت کنیم باید تلاش کنیم تعداد فولاد مبارکه‌های بیشتری داشته باشیم، اما متأسفانه به این شرکت‌ها در ماه‌ها و سال‌های گذشته بی‌مهری‌هایی شده است.

جهرمی گفت: با توجه به طرح‌های توسعه‌ای که امروز با آن آشنا شدیم باید کمک کنیم این طرح‌های توسعه ادامه پیدا کند و فولاد مبارکه‌های بیشتری داشته باشیم تا سر ریز سود حاصل این شرکت‌ها به اقتصاد ما برگردد و زمینۀ افزایش اشتغال فراهم گردد. از سویی دیگر با توجه به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها، شهرهای اطراف آن‌ها بتوانند خود را نیز به سطحی از رفاه برسانند.

وی تصریح کرد: نکتۀ دیگر مطرح در بازدید امروز مشکل فروش برخی از محصولات بود که مطابق سیاست‌های دولت در چندماهه گذشته ایجاد شده است و مقرر شد با بررسی موضوع و موجودی انبارها، در مورد آن تصمیم‌گیری شود تا بتوانیم کمکی را در حوزۀ فروش به فولاد مبارکه داشته باشیم.

جهرمی در پایان گفت: فولاد مبارکه در بین شرکت‌های تولیدکنندۀ ورق تنها شرکتی است که کل محصولات خود را در بورس عرضه می‌کند و اگر سایر تولیدکنندگان ورق هم در کنار فولاد مبارکه اقدام به عرضه کنند، قطعا فشار از روی فولاد مبارکه برداشته می‌شود و بازار به تعادل می‌رسد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.