رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مصرف فولاد ضد زنگ در چین طی ۳ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۶.۵ درصد افزایش یافت.


به گزارش معدن مدیا به نقل از وب سایت Steel Orbis میزان مصرف فولاد ضدزنگ در چین طی سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی با ۴۶.۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲ میلیون و ۲۴۴ هزار تن افزایش یافت.

این در حالی است که میزان تولید فولاد ضد زنگ در چین طی مدت یاد شده به ۸ میلیون و ۱۶۸ هزار تن رسید که حاکی از رشد ۳۶.۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی است.

چین طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۵۴۲ هزار و ۸۰۰ تن واردات و ۸۷۰ هزار و ۷۰۰تن صادرات فولاد ضد زنگ را به ثبت رساند که به ترتیب شاهد رشد ۱۵۷.۷۴ درصدی در واردات و افزایش ۷.۴۹ درصدی در صادرات این محصول بود.

همچنین این کشور به عنوان بزرگترین فولادساز جهان طی سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی ۲۷۱ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن رشد ۱۵.۶ درصدی نشان می دهد.

تولید فولاد خام چین در ماه مارس نیز ۹۴ میلیون تن به ثبت رسید که حاکی از رشد ۱۹.۱ درصدی نسبت به مارس ۲۰۲۰ میلادی است.

چین بزرگترین تولیدکننده و مصرف‌کننده محصولات فولاد ضدزنگ در سطح جهان است که دلیل آن صنایع روبه‌رشدی مانند خودرو، ساخت‌وساز و کالاهای مصرفی است.

منبع : ایمیدرو

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.