رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

با توجه به در پیش بودن تعطیلات سال نو چین ( ۱۱ تا ۱۷ فوریه) خرید سنگ آهن ادامه دارد. قیمت نیز با انتشار آمار رکورد تولید فولاد چین روندی رو به بالا دارد. متوسط قیمت قراضه وارداتی خلوص ۶۲ درصد ۱۷۴٫۰۷ دلار هر تن سی اف آر است که می تواند نزدیک به یک رکورد جدید در دهه اخیر باشد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، قیمت سنگ آهن سال جاری ۸٫۵ درصد رشد داشته در حالی که سال گذشته رشد ۸۰ درصدی را تجربه نمود. آخرین بار فوریه ۲۰۱۱ بالاترین قیمت ثبت شده سنگ آهن ۱۹۱٫۷ دلار بوده است.

سنگ آهن خلوص ۶۵ درصد برزیل هم به اوج ۱۹۵٫۳ دلار هر تن سی اف آر رسیده در حالی که سال قبل ۷۸ درصد بهبود قیمت داشت.

چین سال گذشته ۱٫۰۵ میلیارد تن فولاد تولید کرد و برای اولین بار میزان تولید آن از مرز یک میلیارد تن عبور نمود.

آخرین آمار نشان می دهد چین سال گذشته میلادی ۱٫۱۷ میلیارد تن سنگ آهن وارد کرده و رکورد قبلی ۱٫۰۷۵ میلیارد تنی سال ۲۰۱۷ را شکسته است.

با این حال شاید سال ۲۰۲۱ بازار سنگ آهن کمی از قدرت خود را از دست بدهد چرا که عرضه برزیل، استرالیا و افریقای جنوبی بهتر می شود و تقاضای چینی ها نیز احتمالا به ثبات خواهد رسید. تقاضای فولاد در چین امسال بهبود آرامی خواهد داشت و بعید است از میزان عرضه سنگ آهن پیشی بگیرد.

منبع: mining.com
ترجمه: م. تابان شمال

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.