رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در حال حاضر در خوشبینانه‌ترین حالت ۳۰ تا ۳۵ درصد فولاد تولیدی در بورس عرضه می‌شود درحالیکه اگر به صورت کامل در بورس عرضه شود، نه تنها بازار ساماندهی می‌شود بلکه می‌توان زمینه صادرات را نیز فراهم کرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از خانه ملت، حجت اله فیروزی درباره تصویب کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد در نشست علنی صحن علنی و دوشوری شدن آن، گفت: از آنجا که تعداد پیشنهادات نمایندگان درباره طرح مذکور بسیار بود به درخواست کمیسیون صنایع و معادن، طرح به کمیسیون بازگشت تا پس از بررسی دقیق نظرات، پیشنهادات مناسب در طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد اعمال شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که نظرات و پیشنهادات نمایندگان طی روزهای آینده در کمیسیون بررسی شود، طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد در هفته‌ی پیش رو برای بررسی در صحن علنی به هیات رئیسه ارجاع می‌شود.

وی درباره ضرورت تصویب طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد، توضیح داد: در سال ۹۸ حدود ۲۸ میلیون تُن محصولات فولادی تولید شد که از این میزان ۱۸ میلیون تن میزان مصرف داخلی بود در نتیجه حدود ۱۰ میلیون تن مازاد تولید در کشور موجود بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه براساس پیش‌بینی‌ها تولید انواع محصولات فولادی در سال جاری حدود ۳۰ میلیون تُن تولید است که از این میزان در بهترین شرایط ۱۵ میلیون تن در داخل مصرف خواهد شد، ادامه داد: در حال حاضر در خوشبینانه‌ترین حالت ۳۰ تا ۳۵ درصد فولاد تولیدی در بورس عرضه می‌شود این در حالی است که اگر به صورت کامل بورس عرضه شود، نه تنها بازار ساماندهی می‌شود بلکه می‌توان زمینه صادرات را نیز فراهم کرد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.