رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از بهره‌برداری واحد فراوری طلای کودکان شهرستان خوسف به عنوان اولین واحد استحصال طلای استان خبر داد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از شاتا، عباس جرجانی با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به ذخیره قطعی بیش از ۳۰۰ هزار تن کانسنگ طلا در معدن طلای کودکان شهرستان خوسف، واحد فراوری و استحصال طلای این معدن امروز رسما فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به تولید شمش طلا در این واحد افزود: این واحد فراوری دارای ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ کیلوگرم شمش طلا است.

جرجانی سرمایه‌گذاری صورت گرفته اولیه در این واحد را ۷۰۰ میلیارد ریال عنوان و بیان کرد: با راه‌اندازی این واحد زمینه اشتغال مستقیم برای حدود ۱۳۰ نفر فراهم شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: معدن طلای کودکان دارای استخراج اسمی سالانه ۳۸ هزار تن کانسنگ طلا با عیار ۲ و یک‌دهم پی‌پی‌ام است.

شایان ذکر است واحد فراوری و استحصال طلای کودکان با سرمایه‌گذاری شرکت زمین کاوان زمان، اولین واحد تولید شمش طلا از میان سه واحد در دست احداث در استان است که در راستای فراوری ماده معدنی طلا و ایجاد ارزش افزوده و اشتغال پایدار در جوار معدن به بهره‌برداری رسید.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.