رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

با وجود شیوع بیماری کرونا در سال ۹۹ رشد تولید در صنعت فولاد داشتیم و از ۲۸ میلیون تن سال ۹۸ به ۳۱ میلیون تن تولید در سال ۹۹ رسیدیم.


به گزارش معدن مدیا به نقل ازتجارت نیوز ، فعالیت معادن بسیاری از کشورهای جهان متاثر از شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است و معادن بزرگ جهان از پیامدهای کرونا بی‌نصیب نمانده‌اند و کشورهایی نظیر شیلی ، برزیل ، آفریقای جنوبی ، استرالیا و اکوادور، با تغییراتی در حجم تولید و افت بهره‌برداری مواجه شدند. بنابراعلام گلوبال دیتا، عملیات بیش از ۱۶۰۰ معدن در سطح جهانی طی آوریل ۲۰۲۰ متوقف شد.

سید رضا شهرستانی عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در خصوص تاثیر کرونا در صنعت فولاد گفت : رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت در محیط معادن و کارخانجات از یک سو و همچنین صنعت فولاد به دلیل سنگین بودن ، به جهت احتمال وقوع خطر و حرارت بالا فضا باز است و فاصله افراد نسبت به سایر مشاغل زیاد است و این دو موضوع به ما کمک کرد تا تعداد افراد مبتلا انگشت شمار باشد و تلفات جانی نیز نداشته باشیم.

شهرستانی ادامه داد : با وجود شیوع بیماری کرونا در سال ۹۹ رشد تولید در صنعت فولاد داشتیم و از ۲۸ میلیون تن سال ۹۸ به ۳۱ میلیون تن تولید در سال ۹۹ رسیدیم و وضعیت تولید برای سال جاری را نیز مثبت پیش‌بینی می‌کنم.

در همین راستا رضا غنی‌زاده ضرغامی مدیرعامل یکی از شرکت‌های فعال در حوزه معدن گفت: در ابتدای شیوع کرونا مقدار کمی فعالیت واحدهای تولیدی معدنی کند شد اما به مرور و با رعایت پرتکل‌های بهداشتی و به جهت فاصله زیاد افراد از یکدیگر در حال حاضر در این خصوص مشکلی نداریم.

مشاور سابق کمیسیون صنعت و معدن اتاق ایران گفت: تا کنون واحد تولیدی در بخش خصوصی به جهت شیوع کرونا تعطیل نشده اما در ابتدای شیوع این بیماری ساعات کاری محدود شد که در حال حاضر روال کار طبیعی است و مشکلی وجود ندارد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.