رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در زمینه معادن این بحث وجود داشت که از معادن سنگ را استخراج کنیم در کنار آب ببریم یا آب را استحصال بکنیم در خدمت معدن ببریم، روشن بود که اگر آب را از دریا شیرین کنیم و کنار معدن ببریم به صرفه تر است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایمیدرو ، کار بزرگی در دولت تدبیر و امید انجام گرفت و آب از خلیج فارس به سیرجان منتقل شد که فاز اول بود. در مراحل بعدی دو طرح مهم وجود دارد که یک مسیر که آب را به خراسان جنوبی، خراسان رضوی و مشهدالرضا و طرح دیگری آب را به یزد و اصفهان می رساند.
در دولت تدبیر و امید کار بزرگی در اکتشاف معادن انجام شد و اکتشاف نسبت به قبل چندین برابر شد به طوری که در طول این هفت سال ۲۶ برابر قبل اکتشاف معدن را انجام شده است.
پنج میلیارد تن سنگ آهن داریم که می‌ توانیم آن را تبدیل به فولاد بکنیم، ایران دهمین کشور دنیا در تولید فولاد است. ما وارد کننده فولاد بودیم و امروز صادرکننده فولاد هستیم.
رشد ما در بعضی از موضوعات نسبت به سال ۹۲ صددرصد شده و البته در برخی موارد نسبت به سال ۹۲، ۳۷ درصد شده است تحول بسیار بزرگی در این ۷ سال به وجود آمده است. برای مثال تولید فولاد خام در سال ۹۲، ۱۵ میلیون تن بوده و ( اکنون) در سال جاری ۲۶ میلیون تن شده است و ظرفیت ما در فولاد حدود ۳۸ میلیون تن شده است.
در محصولات مختلف فولادی تولید در سال ۹۲، ۱۶ میلیون تن بوده و در سال گذشته ۲۳ میلیون تن شده است. ضمن اینکه از لحاظ ظرفیت ۵۶ میلیون تن ظرفیت ایجاد شده است این کار بزرگی است و نشان می دهد در صنایع و فولاد و مس شرایط ما بسیار خوب است و پیشرفت داشتیم.
عمده کارهابی که امروز افتتاح شد در سال ۹۷ و ۹۸ انجام گرفته است یعنی درست در جنگ اقتصادی ما توانستیم این پروژه های بزرگ و طرح‌های بزرگ به افتتاح برسانیم.
این طرح ها ی افتتاح شده در استان زنجان به ارزش ۷هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و با همکاری دولت افتتاح شد و بیش از ۱۷۰۰ نفر با افتتاح این پروژه‌ها امروز مشغول به کار شدند.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.