رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: گروه فولاد مبارکه در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ (تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها) توانسته در بخش‌های مختلف تولید در فروردین ماه ۱۴۰۰ رکوردهای متعددی را به ثبت برساند و با تولید بیش از ۷۰۰ هزارتن تختال در آخرین ساعات ۳۱ فروردین ماه، بار دیگر شعار «ما می‌توانیم» را در صنعت فولاد کشور به عمل تبدیل کند. در واقع روندی که مجموعه فولاد مبارکه در پیش گرفته، در جهت برداشتن موانع و پشتیبانی از تولید در کشور است که خوشبختانه تا به این لحظه محقق شده و با همت فولاد مردان ایران زمین همچنان ادامه‌دار خواهد بود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، حمیدرضا عظیمیان با اشاره به مهم‌ترین رکوردهای ثبت شده در این شرکت در فروردین ماه اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه توانست با تلاش و همت شبانه‌روزی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری، فروردین ۱۴۰۰ را با شکستن رکورد تولید در ۴ نواحی فولادسازی، نورد سرد، آهن‌سازی و فولادسبا به پایان برساند. یکی از مهم‌ترین رکوردهای تولید در این شرکت در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم به ثبت رسید و با همت نیروهای تلاشگر ناحیه فولادسازی توانستیم با گذر از تولید ۶۶۲ هزارتن تختال که آخرین رکورد ثبت شده فولاد مبارکه در اسفند ۹۹ بود؛ این بار با تولید ۷۰۰ هزار و ۲۱۵ تن تختال رشد قابل قبولی را در تولید این محصول استراتژیک به ثبت برسانیم.

وی همچنین با اشاره به تولید عریض‌ترین تختال که به تازگی در فولاد مبارکه به تولید رسیده نیز خاطرنشان کرد: کارشناسان و کارکنان واحدهای ریخته‌گری در شرکت فولاد مبارکه اقدام به آماده‌سازی قالب ماشین ۵ ریخته‌گری برای تولید تختال با ضخامت ۲۵۰ و عرض ۲۰۲۵ میلی‌متر (۲ متر) کرده‌اند، اقدامی مهم جهت برطرف کردن نیاز صنایع استراتژیک و بزرگ داخلی و خارجیِ آن‌سوی مرزها و ایجاد بستر عظیم صادراتی برای شکستن انحصار در بازارهای بین‌المللی است. چراکه تولید این نوع تختال در حالی توسط فولاد مردان شرکت فولاد مبارکه محقق شد که تا پیش از این، صنایع بزرگی همچون نفت، گاز و کشتی‌سازی و… برای تامین این نوع از تختال، مجبور به انجام واردات از دیگر کشورها بودند.

عظیمیان تصریح کرد: تولید این تختال نشان می‌دهد صنعتگران، مدیران، مهندسان و کارشناسان شرکت فولاد مبارکه در تلاش‌ هستند که همواره سرآمد صنعت کشور باشند و علاوه بر تامین نیازهای صنعتگران، برای سهام‌داران این شرکت فولادی نیز سودآوری بیشتری ایجاد کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از صنایع بزرگ کشور همچون خودروسازی، لوازم خانگی، ساخت و ساز، نفت و گاز و … به صنعت فولاد وابسته هستند و نیاز این صنایع از طریق تولیدات این بنگاه فولادی قابل تامین است. تا جایی که طبق آمار موجود تقریبا 50 درصد از نیاز صنایع کشور توسط فولاد مبارکه تامین می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، تختال به عنوان ماده اولیه برای تولید ورق و محصول نهایی که در صنایع نامبرده استفاده می‌شود، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در شرایطی که کشورمان در مسیر توسعه و صنعتی شدن قرار گرفته، تولید هرچه بیشتر این محصول می‌تواند حرکت را به سمت تولیدات بیشتر صنعتی و کم شدن وابستگی ایران به دیگر کشورها سرعت دهد.

عظیمیان با تاکید بر اینکه حرکت گروه فولادمبارکه همواره در جهت تحقق اهداف تعریف شده برای کشور از سوی بالاترین مقام کشور عزیزمان است در ادامه گفت: امسال با نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده است و همانگونه که شرکت فولاد مبارکه توانست جهش تولید را در سال 99 محقق سازد، امسال نیز با عزم فولادین در جهت تولید بیشتر و برداشتن موانع از سد راه تولیدکنندگان و صنایع پایین دستی گام خواهد برداشت.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در پایان خاطرنشان کرد: تولیدات این بنگاه صنعتی، ضمن اینکه منجر به تامین نیاز مواد اولیه صنایع پایین دستی شده، از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری کرده و حتی با درآمدهای ارزی خود توانسته به اقتصاد کشور در جهت حرکت به سمت اقتصاد غیرنفتی کمک کند. امید می‌رود با راه اندازی واحد نورد گرم 2 فولاد مبارکه مابقی نیاز صنایع به انواع ورق‌های فولادی نیز در کشور تامین شود و ایران به عنوان قدرتمندترین صنعت فولادی در منطقه حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.