رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اهمیت احیای معادن راکد را مورد توجه قرار داد و گفت: بر اساس تکلیف شورای معادن، از ۵۵ معدن راکد در قم، ۲۰ مورد در سال ۱۴۰۰ احیا می‌شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از تسنیم، محمود سیجانی با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی برای افزایش تولیدات و رونق تولید، از پیش‌بینی 10 پروژه شاخص اقتصاد مقاومتی استان در سال آینده خبر داد.

وی اهمیت احیای معادن راکد را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: بر اساس تکلیف شورای معادن، از 55 معدن راکد در قم، 20 مورد در سال 1400 احیا می‌شود که می‌تواند باهدف فرآوری، ارزش‌افزوده خوبی به همراه داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خاطرنشان کرد: ایجاد واحدهای فرآوری معدن جزو برنامه‌های اصلی است و دراین‌باره کارخانه منگنز در قم، بزرگ‌ترین کارخانه در سطح خاورمیانه است که می‌تواند دراین‌ ارتباط فرآوری به‌صورت آلیاژ با بهره‌وری بالا دنبال شود.

سیجانی بابیان اینکه در این‌باره یکی از برنامه‌ها، اجرای پروژه‌ای صنعتی در نیزار با سرمایه‌گذاری بیش از 300 میلیارد تومان در معادن فلزی است، یادآور شد: برای دو مورد پروانه جهت عملیات اکتشافی صادر شد که در سال 1400 انجام می‌شود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.