رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مهدیزاده: فرمایش مقام معظم رهبری در اهمیت دادن به جزایر را عملیاتی کردیم و بیستم آبان ماه مستند “رخساره زمین” رونمایی و پخش عمومی خواهد شد.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از پایگاه خبری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چندی پیش مقام معظم رهبری با تاکید بر موضوع خام فروشی و صادرات فله ای مواد خام، به فروش خاک جزیره هرمز نیز اشاره کردند و گفتند باید در این زمینه کار جدی صورت گیرد. در این راستا و به منظور تحقق منویات ایشان، طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از اهداف و ماموریت های خود را تمرکز بر این موضوع تعریف کرد.

به منظور عملیاتی سازی این مهم، مدیر این طرح به همراه اساتید این حوزه، سفری به این جزیره داشتند تا با تهیه مستندی بین المللی به شناسایی و معرفی پدیده های منحصر بفرد زمین شناسی این جزیره، بپردازند.

این طرح بنا دارد سری مجموعه های مستندی را با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف جلوگیری از خام فروشی منابع طبیعی با ابزار نوآوری و فناوری تحت عنوان “رخساره زمین” با هدف معرفی و شناساندن جاذبه های زمین شناسی، ژئوتوریسم و گردشگری معدن و در پی آن ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق از طریق توسعه گردشگری حوزه های مذکور، تهیه نماید. در این راستا، به منظور ایجاد زمینه ها و در پی آن توسعه گردشگری معدن و پدیده های زمین شناسی، از کلیه فناوران و صاحبان ایده در این حوزه دعوت میشود تا با ارائه ایده های نوین خود و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری این حوزه، کمک نمایند.

برای مشاهده پیش نمایش این مستند، روی تصویر زیر کلیک کنید/ ضربه بزنید:

مستند رخساره زمین - کامبیز مهدی زاده

? در صورتی که در مشاهده ویدیو مشکل دارید، لطفاً از لینک زیر استفاده کنید:

? مستند رخساره زمین – کامبیز مهدی زاده

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.