رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

شرکت های استخراج طلا در شبه جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه طی سال ۲۰۲۰ بیش از ۶.۸ تن طلا تولید کردند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن تقریباً ۸ درصد افزایش نشان می دهد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از راشاتودی، شرکت های استخراج طلا در شبه جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه طی سال ۲۰۲۰ بیش از ۶٫۸ تن طلا تولید کردند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن تقریباً ۸ درصد افزایش نشان می دهد.

النا کاسیانیوک، معاون اداره استفاده از زمین و معدن در وزارت منابع طبیعی و بوم شناسی این منطقه، اعلام کرد که علت اصلی این رشد به دلیل افزایش تولید سنگ معدن طلا بوده است.

وی گفت که استخراج زغال سنگ و مواد معدنی نیز اندکی افزایش یافته است.

مقامات کامچاتکا قصد دارند با راه اندازی کارخانه های جدید استخراج و فرآوری، تولید طلا را تا سال ۲۰۲۲ به ۱۰ تن در سال افزایش دهند.

از جمله این ذخایر، طلای کومروچ با ظرفیت حداکثر ۵۰۰ هزار تن سنگ در سال و کارخانه استخراج در معدن طلای اوزرنوفسکی (۶۰۰ هزار تن سنگ معدن در سال) است.

از نظر تولید طلا، کامچاتکا در بین مناطق مختلف روسیه در رتبه دهم قرار دارد.

تولید طلای این کشور به طور مداوم در حال رشد است. روسیه به ذخایر عظیم ارزی خود که در حال حاضر حدود ۶۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود، افزوده است. به گفته بانک مرکزی این کشور، ارزش فقط دارایی های شمش طلای روسیه ۱۲۸ میلیارد دلار است.

منبع : خبرگزاری تسنیم

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.