رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

ارزش فروش شرکت های معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس، طی تیر ماه امسال با رشد ۵۱ درصدی همراه شد و میزان فروش ۷۴ شرکت این بخش در این مدت از ۲۱٫۴هزار میلیارد تومان گذشت.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از ایمیدرو،‌ ۷۴شرکت معدن و صنایع معدنی بورسی در چهار ماه ابتدای امسال (تا پایان تیر ماه)، به فروش بیش از ۷۰هزار میلیارد تومانی دست یافتند. این رقم ۳۲درصد بیش از فروش دوره مشابه سال ۹۸ است.

همچنین مقایسه عملکرد بین دو ماه تیر و خرداد امسال حاکی از آن است که میزان فروش تیر ماه ۱۰درصد نیز نسبت به ماه قبل از آن (خرداد)، افزایش یافت.

سرآمدان فروش

طی ماه تیر بیشترین میزان فروش از آن فولاد مبارکه بود به طوری که فروش این شرکت به ۴۸۸۴ میلیارد تومان رسید.

شرکت ملی مس با فروش ۲۷۴۴ میلیارد تومان در رتبه دوم جای گرفت. شرکت خولاد خوزستان با فروش ۱۸۹۳ میلیارد تومان در جایگاه سوم، گل گهر با فروش ۱۴۸۷ میلیارد تومان در رتبه چهارم، و ذوب آهن اصفهان با فروش ۱۴۱۷ میلیارد تومان در ردیف پنجم قرار گرفت. همچنین شرکت های چادرملو با فروش ۱۰۹۹ میلیارد،‌ فولاد کاوه جنوب با فروش ۷۴۴ میلیارد، ایرالکو با فروش ۶۹۹ میلیارد، فولاد خراسان با فروش ۶۴۷ میلیارد و فولاد هرمزگان با فروش ۶۳۸ میلیارد تومان به ترتیب در رتبه های ششم تا دهم ایستاندند.

پرفروش های چهار ماه ۹۹

در مدت چهار ماه سال ۹۹ بیشترین فروش در اختیار فولاد مبارکه با ۱۷۵۰۰میلیارد، ملی مس با ۹۱۶۲ میلیارد و خوزستان با ۶۷۰۳ میلیارد تومان قرار گرفت.

پس از آن شرکت های گل گهر با ۵۵۹۴ میلیارد و ذوب آهن با ۴۷۱۱ میلیارد تومان قرار گرفتند. همچنین چادرملو با ۳۴۷۱ میلیارد، فولاد هرمزگان با ۲۳۰۹ میلیارد، کاوه جنوب با ۲۲۹۳ میلیارد، ایرالکو با ۱۶۸۲ میلیارد و فولاد خراسان ۱۶۴۹ میلیارد تومان جزو ۱۰ شرکت پرفروش مدت مورد بررسی بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.