رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

قیمت‌های مس شانگهای روز جمعه در اثر نگرانی بر سر عرضه محدود مس پالایش یافته پس از انتشار داده‌هایی که نشان می‌دادند فعالیت‌های ذوب مس جهانی به خاطر کمبود مواد اولیه کاهش یافته‌اند صعود کردند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، بالاترین قیمت برای قراردادهای تحویل در ماه مه در بورس پیش‌فروش شانگهای با 2.4 درصد رشد به 67090 یوان (10227.91 دلار آمریکا) برای هر تن رسید که نشانگر رشد هفتگی 0.9 درصدی است.

بورس فلزات لندن به دلیل یک تعطیلات عمومی بسته است و هر دو بورس یاد شده روز دوشنبه تعطیل خواهند بود. داده‌های ارائه شده از سوی پایش ماهواره‌ای کارخانه‌های مس نشان دادند که فعالیت ذوب مس جهانی به پایین‌ترین سطوح حداقل در پنج سال گذشته در ماه مارس، به ویژه در بزرگ‌ترین تولیدکننده مس پالایش یافته یعنی چین، تنزل یافت.

کاهش عرضه کنسانتره تا حدودی نشانه‌های ضعیف‌تر از حد انتظار بودن تقاضا برای مس پالایش یافته در چین را، که بزرگ‌ترین مصرف‌کننده جهانی است، برجسته ساخت و این در حالی است که این کشور از لحاظ سنتی وارد فصل تقاضای قوی در فصل دوم می‌شود. پریمیوم مس یانگشان به 57 دلار برای هر تن تنزل یافت، که پایین‌ترین رقم از 30 نوامبر به بعد و نشانگر روبه ضعف نهادن تقاضا برای مس وارداتی در چین است.

هوآتای فیوچرز در یادداشتی عنوان کرد: ما به طور موقت پیش‌بینی قوی بلند مدت خود برای قیمت‌های مس را حفظ می‌کنیم اما اگر کاهش ذخائر انباری در فصل دوم پایین‌تر از حد انتظار باشد افزایش قیمت‌های مس ممکن است کمتر از انتظارات قبلی باشد. موجودی‌های مس بورس پیش‌فروش شانگهای به 197 هزار و 628 تن رسید که بالاترین سطح از ماه مه 2020 به بعد به شمار می‌رود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.