رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

ذخایر نیوبیوم و عناصر خاکی تومتور در جمهوری یاکوتیای روسیه یکی از بزرگترین ذخایر جهان شناخته شده است. مدیر عامل شرکت پلی متال، ویتالی نیسیس در بیانیه ای با استناد به برآوردهای انجام شده گفت: “تومتور به عنوان یکی از مهمترین ذخایر نیوبیوم و عناصر کمیاب در سطح جهان مورد تأیید است که انتظار می رود به افزایش تولید فلزات کمیاب خاکی در روسیه کمک کند”.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، تولید داخلی عناصر نادر که برای بخش دفاعی و همچنین برای تولید تلفن های همراه و اتومبیل های الکتریکی حیاتی است، اتکای این کشور به واردات از چین را کاهش می دهد. نیوبیوم بیشتر در آلیاژها استفاده می شود، بیشترین کاربرد آن در فولاد و خطوط لوله گاز است.

درصد کمی از این فلز باعث افزایش مقاومت فولاد می شود. از دیگر کاربردهای نیوبیوم می توان به جوشکاری، صنایع هسته ای، الکترونیک، اپتیک و جواهرات اشاره کرد.

پلی متال هم در بورس اوراق بهادار لندن و هم در بورس مسکو فهرست شده است. این شرکت که در سال 1998 تاسیس شد، سومین تولید کننده نقره در سطح جهان همچنین بزرگترین تولید کننده نقره و چهارمین تولید کننده بزرگ طلا در روسیه است.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.