رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

اویو تولغوی در بحبوحه نگرانی‌های مرتبط با کووید19 در این معدن بزرگ مس-طلا در مغولستان وضعیت اضطراری اعلام کرده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، تورکوایز هیل اعلام کرد معدن مس- طلای اویو تولغوی در رابطه با بعضی قراردادهای مشتریان به علت اینکه محموله‌های کنسانتره به خاطر محدودیت‌های احتیاطی مرتبط با کووید 19 در مرز چین- مغولستان به حال تعلیق درآمده‌اند به این اقدام دست زده است.

این شرکت مستقر در کانادا افزود: کارهای توسعه مسئله‌دار زیرزمینی این معدن نیز پس از تائید دو مورد ابتلا به این ویروس در محل معدن متوقف شد. ریو تینتو این عملیات مس- طلا را با تملک 50.8 درصد از سهام تورکوایز هیل که به نوبه خود 66 درصد از اویو تولغوی را در اختیار دارد کنترل می‌کند. 34 درصد باقیمانده سهام این معدن به دولت مغولستان تعلق دارد.

تورکوایز هیل عنوان کرد: معدن روباز، کارخانه تغلیظ و کارخانه بسته‌بندی بی‌وقفه به عملیات‌های خود ادامه داده‌اند اما عملیات توسعه زیرزمینی متوقف شد تا تمام کارکنان آن مورد آزمایش قرار بگیرند و از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل شود. این شرکت گفت 9 هزار و 726 نفر در محل معدن مورد آزمایش قرار گرفتند که نتایج همه آن‌ها منفی است.

تورکوایز هیل ابراز کرد: محدودیت‌های مسافرتی جاری باعث جلوگیری از انتقال افراد از اولان باتور به محل معدن شده و اویو تولغوی در حال اجرای طرح‌های اقتضائی برای کاستن از مخاطرات احتمالی است.

این شرکت تصریح کرد: ما به دیده‌بانی وضعیت و ارزیابی هر گونه تاثیر بر عملیات‌های اویو تولغوی و کارهای توسعه زیرزمینی ادامه خواهیم داد و در زمان مناسب کارهای انجام شده را به اطلاع بازار می‌رسانیم. تورکوایز هیل بر سر تامین مالی هزینه اضافی 1.5 بیلیون دلاری در توسعه زیرزمینی در اویو تولغوی که انتظار می‌رود تولید این معدن را در زمان اوج خود به 480 هزار تن در سال برساند درگیری دارد.

دولت مغولستان در ژانویه وارد این مناقشه شد و توضیح داد: نگران این افزایش هزینه چشمگیر است و هشدار داد که اگر این پروژه صرفه اقتصادی برای کشور نداشته باشد چاره‌ای جز بازنگری و ارزیابی پروژه برای ادامه یا عدم ادامه آن نخواهد داشت.

مدیرعامل تورکوایز هیل، اولف کوئلمن پیش‌تر در ماه جاری پس از آنکه ریو تینتو یادآور شد: به نفع انتخاب مجدد او به عنوان مدیر در نشست آتی در ماه مه رأی نخواهد داد از سمت خود کناره‌گیری کرد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.