رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

واله به عنوان یک معدنکار بزرگ برزیلی که در حوزه فولاد نیز فعالیت دارد، در این باره خاطرنشان کرد: همه طرفین، سرمایه گذاری جدیدی را برای تهیه راه حل به منظور کم شدن میزان تولید گازهای گلخانه ای (GHG) برای صنعت فولاد انجام خواهند داد.

طبق گزارشی که ماینینگ تکنولوژی ارائه کرده، شرکت واله در این زمینه اظهار داشت: “اهداف اعلام شده ۲۰۳۰، نشانگر تعهد واله با توافقنامه پاریس و مطابق با ستون راهبردی ما برای پیمان جدید و هدف ارتقاء ارزش در جامعه است.

گفته می شود گرچه تولید فولاد در بخشی از محدوده ۳ شرکت واله، برای زندگی روزمره مردم ضروری است، اما میزان انتشار دی اکسید کربن قابل توجهی تولید می‌کند.

کوبه استیل نیز با شرکت Midrex Technologies شرکت تابعه ایالات متحده همکاری خواهد کرد. به این ترتیب که با کاهش مستقیم فناوری آهن‌سازی ” (DRI) جهت کم شدن میزان مصرف سنگ آهن در صنعت فولاد، از گاز طبیعی استفاده خواهد کرد.

DRI بیشتر در کوره‌های قوس الکتریکی به عنوان جایگزینی برای قراضه با کیفیت بالا و آهن ریخته گری استفاده می شود.

علاوه بر این ، سرمایه گذاری جدید از فناوری Tecnored Vale استفاده خواهد کرد. این فناوری شامل توسعه یک فرآیند تولید آهن با کربن کم با استفاده از منابع انرژی مانند زیست توده، بخار گاز و هیدروژن است که کربن کمتری نسبت به زغال سنگ تولید می کند.

چندی پیش هم گزارشی در این راستا منتشر شد، مبنی بر اینکه برای دستیابی به اهداف توافق نامه پاریس جهت کاهش تولید گازهای گلخانه ای، انتشار گازهای ناشی از تولید فلزات باید طی ۲۰ سال آینده به نصف برسد. همچنین در این گزارش گفته شده بود که باید فولادسازان بزرگ در جهان طی ۲۰ سال آینده ۱٫۷ میلیارد انتشار مستقیم و غیرمستقیم این گاز را از بین ببرند و در صورت عدم رعایت این موضوع، باید سالانه ۱۹۱ میلیارد دلار مالیات بپردازند که معادل ۲۴درصد از درآمدهای جهانی سالانه فولاد از ۸۰۰ میلیارد دلار در یک سال خوب برای صنعت فولاد است.

منبع: ایراسین

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.