رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

قطعی و کمبود برق به یکی از مشکلات اساسی صنایع فولاد کشور تبدیل شده است. در آخرین تحولات، شرکت برق منطقه‌ای تهران از تعدادی از شرکت‌ها، از جمله چند شرکت فولادی، خواسته است تا در هفته جاری ۶۲ درصد میزان متوسط برقی مصرفی خود در حالت عادی، برق مصرف کنند وگرنه در اولویت قطع برق قرار می‌گیرند! کمبود و قطع برق شرکت‌های فولادی علاوه بر وارد کردن ضررهای سنگین به این شرکت‌ها، قطعاً کاهش تولید و افزایش قیمت‌ها در بازار را درپی خواهد داشت.


به گزارش معدن مدیا به نقل از چیلان ، مدیران یکی از شرکت‌های فولادی بورسی گفت: سال گذشته در زمستان، ۱۱ روز مجبور شدیم به خاطر قطعی برق، تولید را به صورت کامل متوقف کنیم و امسال نیز علی‌رغم این‌که قبلاً به ما اعلام کرده بودند در مردادماه باید به تعطیلات اجباری برویم، حالا اعلام شده که باید مصرف برق خود را از هم‌اکنون به شدت کاهش دهیم که این به‌معنای خاموش کردن تعدادی از کوره‌ها و تولید حداقلی است.

شرکت برق منطقه‌ای طی نامه‌ای از شرکت‌های فولادی، سیمانی، خودروسازی و تعدادی شرکت دیگر خواسته است که تولید برق خود را از همین هفته حدود ۴۰ درصد طی ساعات ۱۲ تا ۱۸ کاهش دهند. تولید فولاد یک فعالیت انرژی‌بر است و کمبود برق، هزینه‌های تولید را به شدت بالا می‌برد و قطعی برق نیز به تجهیزات آسیب وارد می‌کند.

توانیر اعلام کرده که قریب به ۲۰۰۰ مگاوات مصرف برق کشور مربوط به تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز است. نکته عجیب این است که به جای تعطیلی واحدهای استخراج رمزارز و آزادسازی این میزان از برق تولیدی، به واحدهای تولیدی کشور برای کاهش یا توقف تولید فشار وارد می‌شود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.