رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون امور معادن شرکت فولاد مبارکه گفت: این شرکت آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف معدنی را دارد اما نیازمند ایجاد بستر مناسب از سوی نهادهای حاکمیتی است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، یاسر طیب نیا با اشاره به دوره فعالیت تقریبا یک ساله این معاونت اظهار داشت: با توجه به استراتژی‌های شرکت فولادمبارکه در ورود به صنایع بالادستی، معاونت امور معادن این شرکت تاسیس شد. از زمان تاسیس این معاونت تا کنون فعالیت شرکت فولاد مبارکه در حوزه اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی شامل سنگ‌آهن آغاز شده و با جدیت در حال ادامه است، اما نتیجه‌گیری در این حوزه نیازمند زمان قابل توجهی بوده و در کوتاه‌مدت نمی‌توان انتظار دستاوردهای ملموس را داشت.

وی افزود: آنچه بیش از همه شرکت فولادمبارکه را در رسیدن به اهداف خود یاری می‌کند، استراتژی‌های وزارت صمت، ایمیدرو و به طور کل نهادهای حاکمیتی است. باید توجه داشت که فولاد مبارکه با در دست ​داشتن ۴۵ درصد از فولاد کشور یکی از پیشران‌های اصلی توسعه کشور محسوب می‌شود.

معاون معدنی فولادمبارکه خاطرنشان کرد: این شرکت ظرفیت تحول‌آفرینی، فراهم کردن فناوری‌های روز دنیا و مواردی از این قبیل را برای هر حوزه‌ای که وارد شود را دارد. در حوزه معدن نیز ورود فولاد مبارکه می‌تواند تحول جدی را در این بخش رقم زند اما این مسئله مستلزم فراهم شدن بستر لازم از سوی نهادهای حاکمیتی است.

طیب‌نیا تاکید کرد: ما آماده ریل‌گذاری برای سرمایه‌گذاری در حوزه های مختلف معدنی هستیم اما بستر آن باید توسط نهادهای حاکمیتی آماده شود. شرکت فولاد مبارکه برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اکتشاف و استخراج سنگ‌آهن اعلام آمادگی کرده اما برای اجرای آن لازم است تا محدوده‌های دارای پتانسیل در اختیار فولاد مبارکه گذاشته شود.

وی ادامه داد: به علاوه این شرکت آمادگی دارد تا در حوزه اکتشافات هوایی سرمایه‌گذاری کند؛ حوزه‌ای که نیازمند سرمایه‌گذاری قابل توجه است. با تعاملات سازمان زمین‌شناسی دارد قراردادهایی با این سازمان منعقد کند و اکتشافات هوایی توسط آن‌ها انجام شود.

وی افزود: سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی مانند سازمان زمین‌شناسی ممکن است با محدودیت‌های بودجه‌ای مواجه باشند بر همین اساس شرکت فولاد مبارکه می‌تواند معین این سازمان‌ها باشد و کارهای اکتشاف را در قالب مشارکت به پیش ببرد.

معاون امور معادن فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: هم اکنون قراردادهای تحقیقاتی و اکتشافی کوچک‌مقیاس و محدود با سازمان زمین‌شناسی شروع شده اما ظرفیت گسترش این فعالیت‌ها وجود دارد.

طیب‌نیا مطرح کرد: بستری که ما انتظار داریم این است که محدودیت‌های قانونی برای ما برداشته شود و امکان فعالیت در حوزه اکتشاف داده شود. کشورهای پیشرو در حوزه صنایع معدنی، اکتشاف و استخراج، زمینه را برای سرمایه‌گذاران دارای اهلیت فراهم می‌کنند؛ شرکت فولاد مبارکه این اهلیت را دارد بنابراین بستر لازم باید برای آن فراهم شود تا بتواند ورود جدی به این حوزه داشته باشد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.