رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در حالی که قیمت سنگ آهن پنحشنبه اخیر به حدود ۱۵۶ دلار رسیده بود روز گذشته کمی بهبود داشت. آندسته از فولادسازان چینی که خرید های قبل از تعطیلات فوریه خود را اتمام نکرده بودند خرید بیشتری انجام دادند و این به رشد قیمت کمک کرد. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد استرالیا ۱٫۲۵ دلار بالا رفته ۱۵۷٫۵ دلار هر تن سی اف آر چین شد.


۶۸۰ هزار تن سنگ آهن استرالیا معامله شد و همین امر عرضه کننده ها را تشویق کرد قیمت را کمی بالا ببرند. چون جو بازار منفی است میزان بهبود قیمت ناچیز بود.

به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، از طرفی تقاضای سنگ آهن تحت تاثیر به هم ریختن توازن بازار محصولات فولادی قرار می گیرد. کارخانه ها یا باید در بهار تولید را کاهش دهند تا از مازاد عرضه اجتناب کنند یا قیمت فولاد و مواد اولیه کاهش خواهد یافت.

موجودی پنج محصول فولادی اصلی برای پنجمین هفته متوالی در چین صعودی بود و موجودی تجار ۱۰ درصد بالا رفته ۱۳٫۱۴ میلیون تن شد و موجودی کارخانه ها ۵٫۷ درصد رشد داشته ۷٫۷ میلیون تن شد.

منبع: metal expert
ترجمه: م. تابان شمال

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.