رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

با نگاهی بر روند قیمتی شمش فولاد طی هفته گذشته، می‌بینیم در برخی از بازارهای منطقه با کاهش قیمت روبرو شده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین، قیمت شمش فولاد در بازار سی اف آر آسیا که هفته گذشته ۷۸۳ دلار بر هرتن بود، در ابتدای این هفته با کاهش ۴۰ دلاری به ۷۴۳ دلار بر هرتن رسید. همچنین در بازار دریای سیاه نیز که قیمت شمش فولاد در هفته پیش ۷۳۵دلار بود در ابتدای هفته جاری به ۶۹۰ دلار بر تن رسید.

در بازار داخلی چین نیز با کاهش ۷۴ دلاری قیمت، نرخ هرتن فولاد از ۷۷۷ دلار به ۷۰۳ دلار بر تن رسید و با کاهش قابل توجه قیمتی مواجه شد. در کنار تمام موارد یادشده تنها بازار ترکیه بود که در ابتدای این هفته شاهد رشد ۵ دلاری در قیمت فولاد شد. به این شکل که نرخ فولاد از ۷۰۰ دلار بر هرتن هفته گذشته به ۷۰۵ دلار برهرتن رسید.

گفته میشود کم شدن میزان تقاضا و واردات از سوی چین و دیگر مصرف کنندگان شمش فولاد از دلایل این کاهش قیمت بوده است.

قیمت میلگرد ثابت ماند

جالب است بدانید که کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد، روی قیمت محصولات پایین دستی همچون میلگرد نیز اثر گذار بوده و سبب شده تا ترمز افزایش قیمت برای این محصول نوردی کشیده شود و تنها در بازار ترکیه افزایش قیمت همچون بازار شمش رخ دهد.

قیمت شمش فولاد در حوزه وارداتی خلیج فارس در هفته گذشته ۶۵۲ دلار بود و در ابتدای هفته جاری این قیمت ثابت ماند. در حوزه وارداتی جنوب شرق آسیا نیز قیمت میلگرد همچون هفته گذشته ۸۱۰ دلار اعلام شد. اما همانگونه که اشاره شد، قیمت میلگرد در بازار صادراتی ترکیه با افزایش ۳۰ دلاری قیمت از ۷۶۰ دلار هفته گذشته به ۷۹۰ دلار برهرتن رسید. قیمت میلگرد در بازار صادراتی روسیه نیز با ثبات قیمتی همراه بود و ۶۶۰ دلار معامله شد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.