رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

اقتصاد انگلیس در ماه نوامبر با رشد منفی ۲.۶ درصدی روبرو شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از رویترز، اقتصاد انگلیس در ماه نوامبر با ورود به قرنطینه‌های جدید کوچک‌تر شد ولی این کاهش کمتر از حد انتظار بود چون کسب و کارهای این کشور خود را با قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی تطبیق داده و احتمال رکود بیشتر را پایین آورده‌اند.

رکود ماهانه ۲٫۶ درصد که در اطلاعات رسمی روز جمعه اعلام شد، نصف میزان رکودی بود که اقتصاددانها برای انگلیس پیش‌بینی کرده بودند. این رقم همچنین از رکود ۱۸٫۸ درصدی طی اولین قرنطینه‌ای انگلیس کمتر بود.

پاول دیلز، اقتصاددان ارشد انگلیس در کپیتال ایکانامیکس می‌گوید:«افزایش ایمنی در برابر قرنطینه‌ها نشان می‌دهد که اقتصاد انگلیس آنقدرها هم که تصور می‌کردیم بیمار نیست».

ششمین اقتصاد بزرگ دنیا در نیمه اول ۲۰۲۰ بیشتر از سایر همتایان خود راکد شد و حالا ۸٫۵ درصد کوچکتر از فوریه ۲۰۲۰ یعنی قبل از بحران کروناست.

قرنطینه‌هایی که در ماه جاری آغاز شده باعث می‌شود اقتصاد انگلیس در اولین ماه ۲۰۲۱ راکد شود آن هم در شرایطی که بسیاری از کسب و کارها با موانع تجاری با اتحادیه اروپا پس از برگزیت روبه‌رو هستند.

بسیاری از اقتصاددانان‌ها هشدار داده‌اند اقتصاد انگلیس در خطر رکود دوباره قرار دارد و احتمالاً هم در پایان سال مالی ۲۰۲۰ و هم در سه ماهه اول ۲۰۲۱ کوچک می‌شود. ولی برخی دیگر عقیده دارند به خاطر برداشته شدن قرنطینه ها در ماه دسامبر، احتمال رکود در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی کمتر است.

رئیس بانک مرکزی انگلیس گفت هنوز برای تصمیم‌گیری در مورد لزوم محرک‌های مالی بیشتر زود است چون بانک مرکزی برنامه خرید اوراق قرضه را در ماه نوامبر تا حدود ۹۰۰ میلیارد پوند (۱٫۲۳ تریلیون دلار) بالا برده است.

اطلاعات روز جمعه نشان داد اقتصاد انگلیس ۸٫۹ درصد در ماه نوامبر کوچکتر از سال قبل بوده است. این رقم در ماه اکتبر برابر با ۶٫۸ درصد بود. تولید در انگلیس در ماه اکتبر در شرایطی که بسیاری از کسب و کارها موقتاً بسته شده بودند، ۲۵ درصد کمتر از سطح ۲۰۱۹ بود.

منبع : خبرگزاری تسنیم

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.