رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد انتظار دارد تولید ناخالص داخلی انگلیس در سال جاری میلادی ۷.۸ درصد رشد کند که بالاتر از رقم پیش‌بینی شده برای اقتصاد آمریکاست.


به گزارش معدن مدیا به نقل از تسنیم ، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد به خاطر تسریع روند واکسیناسیون کرونا در انگلیس، روند رشد اقتصاد این کشور پس از سقوط در 2020، در سال جاری میلادی سریع‌تر از آمریکا خواهد بود.

این بانک در یادداشتی به مشتریانش اعلام کرد انتظار دارد تولید ناخالص داخلی انگلیس در سال جاری میلادی 7.8 درصد رشد کند که بالاتر از رقم پیش‌بینی شده برای اقتصاد آمریکاست.

نظرسنجی رویترز از تحلیلگران که در سیزدهم آوریل منتشر شد نشان می‌دهد بیشتر آنها رشد 5 درصدی را برای اقتصاد انگلیس پیش‌بینی کرده‌اند و این کشور پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا در 2021 خواهد بود. صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصاد انگلیس را برابر با 5.3 درصد تخمین می‌زند.

ولی از زمان اعلام این پیش‌بینی‌ها و به دنبال تزریق اولین دوز از واکسن کرونا به حدود نیمی از جمعیت انگلیس، نشانه‌هایی از تسریع روند بهبود اقتصاد دیده می‌شود.

گلدمن ساچمز اعلام کرد:«اقتصاد انگلیس به سرعت از بحران کرونا خارج می‌شود».

این بانک سرمایه‌گذاری همچنین اشاره کرد خرده‌فروشی در انگلیس در ماه مارس بسیار بیشتر از پیش‌بینی رشد ماهانه 5.4 درصدی خواهد بود.

گلدمن در ماه فوریه اعلام کرده بود انتظار دارد تولید ناخالص داخلی آمریکا 6.8 درصد در 2021 رشد کند که نتیجه برنامه محرک‌های مالی بزرگ بایدن خواهد بود.

اقتصاد انگلیس حدود 10 درصد در 2020 به خاطر دوره طولانی‌تر قرنطینه‌ها نسبت به سایر کشورها، کوچک شد. طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول، رکود اقتصادی آمریکا در این دوره برابر با 3.5 درصد بود.

بن برادبنت، معاون بانک مرکزی انگلیس گفت به دنبال برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی، انتظار یک رشد سریع اقتصادی را طی ماه‌های آینده دارد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.