رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

هزینه واردات ایالات متحده در ماه ژانویه به دلیل افزایش قیمت محصولات انرژی و تضعیف دلار، شاهد بیشترین افزایش طی نه سال اخیر بود که انتظارات را برای تسریع تورم در ماه های آینده تقویت می کند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از رویترز، هزینه واردات ایالات متحده در ماه ژانویه به دلیل افزایش قیمت محصولات انرژی و تضعیف دلار، شاهد بیشترین افزایش طی نه سال اخیر بود که انتظارات را برای تسریع تورم در ماه های آینده تقویت می کند.

وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که هزینه واردات این کشور پس از افزایش 1.0 درصدی در ماه دسامبر طی ماه گذشته 1.4 درصد جهش کرد که بیشترین افزایش از مارس 2012 محسوب می شود.

اقتصاددانان نظرسنجی شده توسط رویترز پیش بینی کرده بودند که هزینه واردات آمریکا که تعرفه ها را شامل نمی شود 1.0 درصد در ژانویه افزایش خواهد یافت.

در 12 ماه منتهی به ژانویه، هزینه واردات پس از افت 0.3 درصدی در دسامبر، 0.9 درصد افزایش یافت. این بزرگترین افزایش سالانه از اکتبر 2018 بود و پس از 11 ماه کاهش پیاپی رخ داد.

در حالی که نگرانی برخی مبنی بر اینکه طرح کمک 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، برای مقابله با بحران مالی کرونا ممکن است باعث فعالیت بیش از حد اقتصاد شود، تورم نیز از نزدیک تحت بررسی است. اما تورم احتمالاً توسط بازار کار که به کندی پیش می رود، هدایت می شود.

دولت هفته گذشته از افزایش متوسط قیمت مصرف کننده در ژانویه خبر داد. قیمت های تولید کننده بیشترین افزایش خود را از سال 2009 در ژانویه به ثبت رساند که بخشی از آن نشان دهنده مشکلات موجود در زنجیره تأمین در پی بیماری همه گیر کرونا است.

قیمت سوخت وارداتی پس از افزایش 8.1 درصدی در دسامبر، 7.4 درصد طی ماه گذشته افزایش یافت. قیمت مواد غذایی وارداتی نیز 2.1 درصد افزایش یافت.

منبع : تسنیم

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.