رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت‌: با وجود تحریم‌ها رشد صنعتی خوبی در کشور داشتیم و تا پایان سال رشد اقتصادی کشور به بالای شش درصد می‌رسد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت‌: با وجود تحریم‌ها رشد صنعتی خوبی در کشور داشتیم و تا پایان سال رشد اقتصادی کشور به بالای شش درصد می‌رسد.

علی رسولیان ۱۵ بهمن‌ماه در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه این استان ظرفیت بالایی در تمامی حوزه‌ها دارد، اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری در حال حاضر با مشکلات بسیاری در تامین آب مواجه است و طبق گفته مسئولان استانی برخی روستاها با تانکر آبرسانی می‌شود که جای تاسف دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: شاخص‌ها نشان می‌دهد که چهارمحال و بختیاری در شخص‌های صنعتی در حال پیشرفت بوده و واحدهای بسیاری در حال تاسیس دارد، متاسفانه در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، صنایع کوچک نادیده گرفته شده‌اند.

وی با بیان اینکه نگاه باید توسعه صنعتی باشد، یادآور شد: اما در روند این توسعه باید توازن منطقه‌ای را حفظ کنیم، همچنین فراهم‌ کردن زیرساخت‌ها پس از واگذاری اراضی از وظایف شهرک‌های صنعتی است.

رسولیان بیان کرد: معمولا آماده‌سازی و واگذاری اراضی در نواحی و شهرک‌های صنعتی هزینه‌بر است و بخش عمده‌ای از منابع درآمدی شهرک‌های صنعتی از محل واگذاری اراضی و ارائه خدمات تامین می‌شود، بنابر قانون باید از متقاضیان هزینه دریافت شود، اما می‌توان با تزریق منابع دولتی و کاهش هزینه‌های زیرساختی توسط شرکت‌های خدمات‌رسان این هزینه‌ها را کاهش داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تاکید کرد: برای تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و کم‌برخوردار باید مشوق‌هایی توسط دولت مانند زیرساخت با هزینه کمتر، تسهیلات بانکی و بودجه دولتی در نظر گرفته ‌شود.

وی با اشاره به رد کلیات بودجه توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰ مبالغ خوبی برای شهرک‌های صنعتی، تقویت زیرساخت‌ها و قیر رایگان در نظر گرفته شده بود.

رسولیان با بیان اینکه درصدد هستیم اختیارات مدیران استانی را افزایش دهیم، گفت: تمرکز اختیارات در مرکز، قدرت را از مدیران استانی می‌گیرد، با تفویض اختیارات و اصلاح بخشنامه‌ها بسیاری از اقدامات تسریع می‌شود.

معاون وزیر صمت در ادامه با تاکید بر اینکه اصناف تولیدی ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال در کشور دارند، خاطرنشان کرد: درصدد هستیم اصناف تولیدی و شرکت‌های دانش‌بنیان را در شهرک‌های صنعتی مستقر کنیم و حمایت‌هایی نظیر لغو محدودیت‌های اراضی و … را لحاظ کنیم تا بتوانیم اشتغال را توسعه دهیم.

وی ادامه داد: اساسنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حال اصلاح است، برای حمایت از بخش خصوصی در احداث شهرک‌های صنعتی خصوصی درصدد هستیم تغییر کاربری اراضی را در این شهرک‌ها رایگان کنیم، چون این مسئله هزینه بالایی را تحمیل می‌کند.

رسولیان یادآور شد: با وجود تحریم‌ها رشد صنعتی خوبی در کشور داشتیم و تا پایان سال رشد اقتصادی به بالای شش درصد می‌رسد، همچنین در کشور ۱۱۲ درصد رشد واگذاری اراضی داشتیم.

معاون وزیر صمت توضیح داد: در دهه فجر امسال ۴۰۰ پروژه با سرمایه‌گذاری ۲۸ هزار میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، همچنین ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح زیرساختی بهره‌برداری می‌شود.

وی در پایان با تاکید بر مشارک مردم و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ در توانمندسازی مناطق محروم و روستاهای کم‌برخوردار، عنوان کرد: این بنگاه‌ها در چند نقطه از کشور کارهای خیرخواهانه انجام دادند، در سایر استان‌ها نیز این قابلیت وجود دارد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.