رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

فاز نخست معدن زغال‌سنگ کوچکعلی شمالی در شهرستان طبس با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و برای ۲۰۰ نفر شغل ایجاد کرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، بهره‌برداری از این معدن با ذخیره ۳۹ میلیون تن زغال‌سنگ حرارتی و استخراج اولیه ۲۰۰ هزار تن در سال، در سومین روز دهه فجر با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و جمعی دیگر از مسئولان در شهرستان طبس آغاز شد.

معدن زغال‌سنگ کوچکعلی شمالی جزئی از مجتمع زغال‌سنگ زرین طبس است که قرار بود سال ۱۴۰۲ به مرحله استخراج و افتتاح برسد اما امروز و دو سال زودتر از موعد به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این پروژه برای ۲۰۰ نفر شغل ایجاد شد و میزان اشتغال‌زایی با راه‌اندازی فازهای بعدی به ۶۰۰ نفر خواهد رسید.

زغال‌سنگ تولیدی این معدن در کارخانه کک‌سازی طبس مصرف و به کک تبدیل می‌شود.

احداث کارخانه فرآوری زغال‌سنگ، راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های صنعتی و معدنی با محوریت زغال‌سنگ و احداث کارخانه بریکت‌سازی زغال‌سنگ جزو فازهای بعدی این مجتمع است.

شهرستان طبس دارای ۱۵۴ معدن فعال و حدود ۶ هزار و ۲۰۰ نفر شاغل در معادن است که امروز با افتتاح این معدن ۲۰۰ نفر به این افراد اضافه شدند.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.