رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون خرید شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: اگر تامین مواد اولیه ذوب‌آهن به صورت سینوسی باشد، مجموعه ذوب‌آهن دچار مشکل می‌شود زیرا با وجود فعالیت سه کوره، نیاز این شرکت به مواد اولیه پایدار بیش از گذشته است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا ، محمدجعفر صالحی در خصوص تقدیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عملکرد معدنی ذوب‌آهن اصفهان، اظهار داشت: این تقدیر در خصوص عملکرد ذوب‌آهن در تملک معادن زغال‌سنگ سوادکوه صورت پذیرفته است. این مهم طی مذاکرات طولانی به نتیجه رسیده و شرکت پیشرو معادن ذوب‌آهن سوادکوه به نوعی بهره‌برداری از این معادن را برعهده دارد و از ابتدای دی ماه فعالیت خود را به امید ایجاد رونق اقتصادی آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه زغال‌سنگ برای ذوب‌آهن و به ویژه زغال‌سنگ منطقه البرز مرکزی، کالای استراتژیک تلقی می‌شود، افزود: به همین منظور به توسعه معادن ورود کردیم تا با توسعه و فراهم کردن امکان برداشت بیشتر زغال‌سنگ از این معادن، سهم زغال وارداتی را با توجه به شرایط ارزی کشور، کاهش دهیم.

معاون خرید شرکت ذوب‌آهن اصفهان در خصوص موضوع تامین مواد اولیه مورد نیاز ذوب‌آهن نیز بیان کرد: از یک سو مشکل در تامین زغال‌سنگ کیفی در داخل وجود دارد و از سوی دیگر از نظر کمی نیز معادن موجود کل نیاز کشور را پوشش نمی‌دهند.

صالحی تصریح کرد: براساس ظرفیت واحدهای کک‌سازی موجود، به ۴.۵ میلیون تن کنسانتره نیاز داریم، اما میزان تولید اکنون حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن است که زغال‌سنگ موجود نه تنها از لحاظ کمی بلکه از نظر کیفی نیز نیاز ذوب‌آهن را تامین نمی‌کند و ناچار به واردات هستیم.

وی اضافه کرد: معادن موجود در کشور باید جهت تامین زغال‌سنگ کیفی تلاش کنند و به طور قطع اگر بر روی کیفیت این محصول کار شود، ذوب‌آهن می تواند به لحاظ کمیت نیاز خود را تامین کند.

معاون خرید شرکت ذوب‌آهن اصفهان درباره وعده وزارت صمت در خصوص تامین سنگ‌آهن درشت‌دانه مورد نیاز ذوب‌آهن نیز، با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد سنگ‌آهن مورد نیاز ذوب‌آهن باید تامین شود و وزارت صمت نیز تلاش خود را در جهت عملیاتی شدن وعده‌های خود انجام دهد تا مجموعه ذوب‌آهن بتواند تعهدات خود را به طور کامل به بازار و مصرف‌کنندگان و نیاز داخل ارائه دهد.

صالحی با ارزیابی تامین مواد اولیه مورد نیاز ذوب‌آهن با توجه به تعهدات این شرکت به بازار، عنوان کرد: باید توجه داشت که تولید، یک جریان پیوسته است و قبل از تولید، جریان تامین و تدارک مواد اولیه نیز باید پیوسته باشد تا بدون بروز هرگونه وقفه، امکان تولید و ایفای تعهدات عملی شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز وضعیت ذوب‌آهن از لحاظ تامین مواد اولیه پایدار است، ابراز کرد: البته این پایداری مشروط بر حفظ آن است و اگر پایداری تامین مواد اولیه حفظ نشود و مواد اولیه به صورت گسسته تامین شود به طور قطع با مشکل مواجه می‌شویم، به همین دلیل در تلاش هستیم جریان پایدار تامین مواد اولیه قطع نشود.

معاون خرید شرکت ذوب‌آهن اصفهان تاکید کرد: اگر تامین مواد اولیه ذوب‌آهن به صورت سینوسی باشد مجموعه ذوب‌آهن دچار مشکل می‌شود، چرا که با وجود فعالیت سه کوره، نیاز این شرکت به مواد اولیه پایدار بیش از گذشته است.

صالحی مطرح کرد: اخیرا سیل ارسال بار به سمت بنادر کشور شکل گرفته و اگر این شرایط و صادرات تداوم یابد، مجموعه فولادی کشور دچار آسیب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه به طور خاص نیاز ذوب‌آهن صادر می‌شود با تداوم این شرایط، وضعیت ذوب‌آهن شکننده‌تر خواهد شد، اگرچه اکنون در تامین مواد اولیه شرایط پایداری داریم.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.