رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: موافقت اصولی احداث چهارمین کارخانه فرآورده‌های پتروشیمی در زنجیره GTX در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان صادر شد.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، «خداداد غریب پور» افزود: ظرفیت چهار طرح پیشنهادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در زمینه تولید فروآرده‌های پتروشیمی در زنجیره GTX برای اجرا در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان حدود ۲.۸ میلیون تن است.

وی اضافه کرد: این طرح‌ها در زمینه تولید متانول، پلی پروپیلن، پلی اتیلن، بنزین پیرولیز، گاز مایع و غیره است که مجموع سرمایه‌گذاری این طرح‌ها، ۶.۴ میلیارد دلار است که پیش بینی شده چهار ساله احداث شود و با پیگیری ایمیدرو این طرح‌ها شتاب می‌گیرند.

رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به جزئیات زیرساختی طرح‌های آماده اجرای پتروشیمی در منطقه ویژه پارسیان تصریح کرد: برای این طرح‌ها، ۳۲۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده و این طرح‌ها ۲۵۵ مگاوات برق و ۴۴ میلیون متر مکعب آب نیاز دارند.

به گفته وی، خوراک این طرح‌ها، گاز طبیعی است که در مجموع ۱۸.۷ میلیون متر مکعب نیاز دارد و فراخوان مناقصه ایستگاه تقلیل فشار گاز به مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان در حال انجام است که بزودی احداث ایستگاه وارد مرحله اجرایی می‌شود .

براساس این گزارش، طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، فرصت های سرمایه گذاری برای تولید ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تن فولاد، ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و چهار میلیون تن پودر آلومینا در نظر گرفته شده است. همچنین، در بخش زیرساختی، احداث نیروگاه برای تولید ۴۳۰۰ مگاوات برق و تولید ۷۵۰ هزار مترمکعب آب پیش بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.