رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

سال گذشته میلادی تمرکز چین بر توسعه زیرساخت ها موجب رشد بیش از 50 درصدی قیمت سنگ آهن شد که در ماه دسامبر نیز رکورد بالایی را ثبت نمود. انتظار می رود برای مدتی بازار جهانی سنگ آهن در رونق بماند که به دلیل نگرانی های بخش عرضه و تقاضای بیش از قبل مصرف کننده های چینی خواهد بود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، حال به تدریج نه تنها در داخل چین بلکه در سایر نقاط دنیا نیز فعالیت بازارها به سمت دوران پیش از کووید در حال حرکت است و در این بین شرکت معدنی فورتسکیو متالز بر این باور است که برای مدتی بازار سنگ آهن در رونق می ماند. در چین مثل هر سال این وقت از سال فعالیت بازارها راکد نشد چون کارگران زیادی برای تعطیلات سال نو چین به خانه نرفتند و مجبور شدند به خاطر محدودیت های سفر ناشی از کرونا در شهر محل کار خود بمانند. مسائل مربوط به بخش عرضه نیز برای مدتی قیمت سنگ آهن را تحت تاثیر قرار می دهد. به عنوان نمونه اختلالات ناشی از کرونا در معادن شرکت واله برزیل و محدویدت های ناشی از شرایط جوی در شمال استرالیا.

فورتسکیو از بزرگترین بندر صادرات سنگ آهن دنیا یعنی هدلند استرالیا صادرات دارد که در این فصل دو مرتبه به خاطر وقوع سیل دچار اختلالاتی شد. این شرکت که چهارمین شرکت معدنی بزرگ تولید کننده سنگ آهن دنیاست با افزایش 400 میلیون دلاری هزینه های یکی از پروژه های جدید خود روبروست و زمان شروع تولید آن را نیز به نیمه دوم سال 2022 به تعویق انداخته در حالی که برآورد قبلی 6 ماه زودتر بود. فورتسکیو انتظار دارد امسال 178 تا 182 میلیون تن سنگ آهن صادر کند در حالی که برآورد قبلی 175 تا 180 میلیون تن بود.

منبع: SCMP

ترجمه: م. تابان شمال

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.