رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

نائب رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران: اگر قرار باشد جوانگرایی یا جانشین پروری در خانه معدن اتفاق بیفتد این کار باید با حضور افراد باتجربه انجام شود و بزرگان نقش هدایت کننده را ایفا کنند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین ، نایب رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران در مورد استعفای رئیس هیئت مدیره خانه معدن ایران گفت: آقای مهندس بهرامن شناسنامه تشکل های معدنی و سرمایه اجتماعی بخش معدن است و تجربه و نقشی که ایشان در شکل دادن به مجموعه های مختلف تشکلی، مثل خانه معدن و غیره داشته نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری بوده است و علت این استعفا را باید از خود ایشان پرسید، چون فرد باتجربه و صاحب نظری هستند و بنده علت را نمی دانم و از ایشان سوال خواهم کرد، هرچند هیئت مدیره با استعفای ایشان مخالفت کرده و باید ببینیم نتیجه چه خواهد شد.

سجاد غرقی در ادامه گفت: نکته مشهود این است که بار اصلی خانه معدن به هر حال روی دوش مدیر و رئیس هست و باید از دیگر اعضای هیئت مدیره خانه معدن پرسید که آنها چقدر همراهی کرده اند، باید سایر اعضای هیئت مدیره پاسخ دهند که چرا شرایط اینگونه شده که تشکلی که هفت عضو هیئت مدیره دارد؛ همه مسئولیت ها با یک نفر است و این عادلانه نیست.

عضو کارگروه تخصصی شورای عالی معادن گفت: به نظر من جایگزینی سایر اعضای هیئت مدیره خیلی مفیدتر خواهد بود و مدیریت فعلی بماند بهتر است، زیرا اعتبار و تجربه، سرمایه ای یک شبه نیست و عدم حضور یا کمرنگ شدن حضور ایشان به صلاح نیست و اگر قرار باشد جوانگرایی یا جانشین پروری هم اتفاق بیفتد این کار باید با حضور یک فرد باتجربه مثل انجام شود و بزرگان نقش هدایت کننده را ایفا کند و باید همه تلاشمان را بکنیم که حضور افراد باسابقه ادامه داشته باشد و افرادی که در هیئت مدیره هستند و به هر علتی نمی توانند وقت بگذارند و فعال باشند باید جای خودشان را به کسانی بدهند که انگیزه بیشتر دارند بدهند تا مجموعه به صورت تیمی کار کند.

غرقی در پاسخ به تاثیر پافشاری مجلس بر قانون اصلاح معادن بر تصمیم آقای بهرامن گفت: علت اصلی را باید از خود ایشان پرسید اما با توجه به اینکه بنده در جلسه مجلس برای اصلاح قانون معادن حضور داشتم می توانم بگویم ایشان کسی نیست که به واسطه این مسائل جا خالی کند، زیرا این مشکلی است که ما در بخش معدن همیشه داشته و خواهیم داشت. اتفاقا در جلسه اصلاح قانون معادن ایشان حضور بسیار فعالی داشت و پیشنهادهای موثری مطرح کرد، زیرا برخی از بندهای این قانون به شدت مشکل زا بود و می توانم بگویم ایشان در این جلسه خیلی جنگنده و فعال ظاهر شد. در خاتمه این را هم باید بگویم که بنده خودم ظرف سه چهار سال گذشته در فعالیت های تشکلی در حال یادگیری از ایشان بوده ام و این فرصت مغتنمی برای من بوده و امیدوارم که این یادگیری و انتقال تجربیات ادامه دار باشد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.