رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

به گزارش  معدن مدیا و به نقل از تسنیم، محمدرضا کلامی در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار درباره فولاد گفت: وقتی الزام کردیم که فولاد در بورس کالا عرضه شود، از دو منظر دچار آسیب بودیم؛ یکی آن که آن مقادیر تعیین‌شده در بورس عرضه نمی‌شد؛ بنابراین برای تقاضا‌های موجود، عرضه به‌اندازه کافی وجود نداشت. از این رو کارگروه ویژه‌ای را متشکل از دادستانی، تعزیرات و سازمان حمایت تعیین کردیم تا شنبه هر هفته مقادیر عرضه در بورس را کنترل کنند که اگر بر اساس مقادیر تعیین‌شده عرضه صورت نگیرد اعمال قانون می‌شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار ادامه داد: همچنین مقرر کردیم کسانی که عرضه در بورس را انجام ندهند در ابتدای امر اعمال قانون شوند، صادرات آن‌ها متوقف شود و تأمین مواد اولیه برای آن واحد صورت نگیرد که اگر این سه ابزار جواب نداد واحد متخلف به دادستانی معرفی می‌شود.

وی گفت: این اقدامات موجب شد در آخرین عرضه میلگرد هم کاهش نرخ اتفاق افتاد که البته در تیرآهن و میلگرد تخت نیز این گونه بوده است ضمن اینکه برای حدود ۳۰ هزار تن میلگرد، عدم جذب ثبت شد که نشان می‌دهد که این روند کاهشی منجر به ادامه کاهش نرخ‌ها خواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.