رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل مجتمع آلومینای جاجرم از بومی سازی دانش استفاده از سنگ کم عیار بوکسیت در این مجتمع خبر داد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تورج زارع با اشاره به تولید بیش از ۲۳۳ هزار تن تولید آلومینا در سال ۹۸، اظهار داشت: این شرکت در سال گذشته، به رغم افت کیفیت سنگ بوکسیت ورودی به مجتمع (با مدول کمتر از ۳٫۷)، توانست پایداری خط تولید آلومینا را حفظ کند.
وی ادامه داد: طراحی مجتمع آلومینا براساس مدول ۴٫۶ صورت گرفته است اما در سال گذشته با وجود دسترسی نداشتن این شرکت به معدن تاش، با تلاش کارکنان علاوه بر تولید آلومینا، دانش فنی استفاده از سنگ بوکسیت کم عیار نیز بومی شد.

رشد تولید آلومینیوم

زارع در بخش دیگری از سخنانش درباره تولید آلومینیوم گفت: مجتمع آلومینای جاجرم از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال، ۱۷ هزار و ۸۱۳ تن شمش آلومینیوم تولید کرد که در مقایسه با تولید مدت مشابه سال گذشته (۵ هزار و ۶۰۳ تن)، ۲۱۸ درصد رشد یافت.
وی افزود: میزان تولید آلومینا این شرکت طی ۹ ماهه سال جاری، ۱۷۷ هزارتن بود که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته (۱۷۲)، ۳ درصد رشد نشان می دهد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.