رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

آهن اسفنجی محصولی که دو سال از آخرین عرضه اش در بورس کالا می گذرد، امروز به تالار معاملات برگشت و در استقبال بالای خریداران و با تشکیل صف تقاضای ۳۹ هزار ۵۰۰ تنی در مقابل عرضه ۱۰ هزار تنی، با رشد قیمت مورد معامله قرار گرفت.


به گزارش معدن مدیا به نقل از کالاخبر ، عرضه ۱۰ هزار تن آهن اسفنجی شرکت پارس فولاد سبزوار در تالار صنعتی و معدنی بورس کالای ایران در شرایطی انجام شد که ۳۹ هزار و ۵۰۰ تن برای خرید این محصول تشکیل شد. در پایان هر کیلوگرم از این محموله با قیمت میانگین ۸۲ هزار و ۴۲ ریال و با رشد ۵.۲ درصد بالاتر از قیمت پایه معامله شد تا رسما ویترین معدنی های بورس کالا با عرضه همزمان سنگ آهن، کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی تکمیل شود.

مجتبی شعبانی مدیرعامل شرکت پارس فولاد سبزوار گفت با توجه به اینکه شرکت در آینده وارد بازار سهام شده و بورسی می شود، از این رو با هدف شفافیت حداکثری، خرید مواد اولیه (گندله) و فروش آهن اسفنجی خود را از طریق بورس کالای ایران انجام خواهد داد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.