رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

به گزارش معدن مدیا و به نقل از خبرگزاری فارس از سیرجان، غلامحسین رحیمی در نشستی با اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی سیرجان با اشاره به مزیت قابل توجه دانشگاه سیرجان با توجه به صنایع و معدن و زنجیره فولاد اظهار داشت: همکاری و تعامل معدن و صنایع را در این دانشگاه کم می بینم و انتظار می رود این دانشگاه دارای رشته های بیشتر در این زمینه باشد و موضوع ماموریت گرایی دانشگاه بیشتر مطرح می شود تا بتواند ارتباط موثرتری با صنایع داشته باشد.

معاون پژوهش و فن آوری وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری افزود: علم، عامل پیش بردن مرزهای دانش است و نقش اساتید برجسته در گروه های پژوهشی عامل بالندگی و رشد و ارتقای بیشتر می شود و مرکز سیرجان که با نام صنعتی ست، باید فعالیتش گسترده تر شود و حضور بخش صنایع مشهود و جدی باشد زیرا استان کرمان و سیرجان باید بخش صنایع و معادنش با دانشگاه ها ارتباط همیشگی و تنگانگ داشته باشند.

وی تصریح کرد: ضروت دارد که صنایع و معدن نیروهای متخصص خودشان را از این دانشگاه تامین کنند و این یعنی ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت و تاکید می کنم صنایع بزرگ استان آزمایشگاه های مجهز را در این دانشگاه ها داشته باشند تا بتوانیم به اهداف خود در علم و صنایع برسیم.

رحیمی بر توسعه و تجهیز مراکز رشد و فن آوری دانشگاه ها هم تاکید و خاطرنشان کرد: این مراکز باید دارای نوآوری و تخصص و تعهد لازم باشند و در زمینه های مختلف فناوری کار کنند و توسعه همکاری های بین المللی از طریق انجام برنامه های پژوهش و فناوری مشترک و تعامل با همه نهادهای فعال و دستگاه های مسئول در حوزه علم و فناوری از جمله اقداماتی است که انتظار می رود با بهره گیری از ظرفیت های موجود در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری انجام گیرند.

دانشگاه صنعتی سیرجان در حال حاضر دارای 3 هزار نفر دانشجو در 13 رشته صنعتی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.