رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: طی جلسات متعددی که با مسئولین مربوطه داشتیم قرار بر این شد تا مواد معدنی را به صورت فرآوری شده ارائه دهیم تا خام فروشی انجام نشده و از طرفی هم اشتغال زایی کرده باشیم.


به گزارش معدن مدیا به نقل از خانه ملت ، نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: طی جلسات متعددی که با مسئولین مربوطه داشتیم قرار بر این شد تا مواد معدنی را به صورت فرآوری شده ارائه دهیم تا خام فروشی انجام نشده و از طرفی هم اشتغال زایی کرده باشیم.

سیدحمزه امینی؛ نماینده هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی گفت: از حدود ۱۶ سال پیش سد سهند احداث شده و در ۴ سال گذشته اقدامات خوبی مانند لوله کشی ۳ هزار هکتار در پای آب این سد انجام شد، امیدواریم در این ماه‌های آخر دولت دوازدهم نیز توجه‌ها نسبت به این موضوع بیشتر شده و مابقی این زمین ها به متراژ ۸۵۰۰ هکتار نیز لوله کشی شود.

وی ادامه داد: کشاورزان نیز در این خصوص همکاری‌های لازم را انجام می دهند که در صورت اتمام این مورد، صنعت این دو شهرستان از تک قطبی به چندقطبی تبدیل می‌شود.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شهرستان‌ها در بخش معدن ظرفیت‌های بسیار خوبی دارند افزود: هشترود و به ویژه چاراویماق به شدت منطقه معدنی هستند. معادل غنی آهن و سنگ و مرغوب ترین خاک چینی کشور در این منطقه وجود دارد.
امینی تاکید کرد: طی سال‌های گذشته مواد خام از معادن استخراج شده و به صورت خام به فروش می‌رسید و هیچ ارزش افزوده و اشتغال زایی برای شهرستان نداشت، اخیرا طی جلسات متعددی که با مسئولین مربوطه داشتیم قرار بر این شد تا این محصولات را به صورت فرآوری شده ارائه دهیم تا خام فروشی انجام نشده و از طرفی هم اشتغال زایی کرده باشیم.

شهرستان هشترود با ۵۷ هزار جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرق تبریز قرار دارد.

سد خاکی سهند هشترود با حجم مفید ۱۳۵ میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قرانقو از سرشاخه‌های رودخانه قزل اوزن و در ۱۳۰ کیلومتری تبریز و ۳۵ کیلومتری شهرستان هشترود با اهداف تأمین آب شرب و صنعت منطقه، کنترل سیلاب و توسعه کشاورزی احداث شده و از سال ۱۳۸۵ در حال بهره برداری است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.