رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

استاندار یزد در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی مطلبی با عنوان آب خلیج فارس در چند قدمی یزد گفت: فاز نهایی ابر پروژه شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج فارس، یکشنبه هفته آینده در ارتباط ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، محمدعلی طالبی پنجشنبه شب در این پیام فضای مجازی اظهار داشت: ‏با بهره‌برداری از این طرح ، آب خلیج فارس به مجتمع صنعتی چادرملو اردکان می‌رسد و بخشی از نیار صنعت استان به آب از طریق این خط تامین می‌شود.

وی افزود: این آغاز راه اجرای طرح‌های انتقال آب، تا رفع نیاز استان یزد برای تامین آب خواهد بود.

طرح ملی انتقال آب از خلیج ‌فارس به فلات مرکزی و شرق کشور، دستاوردی بزرگ کشور در دهه پنجم پس از انقلاب است که به همت متخصصان داخلی و بخش خصوصی به سرانجام رسیده و فلات مرکزی و شرق کشور را متحول می‌کند.

با تکمیل سه خط پروژه مهم و ملی انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران، در مجموع ۵۵۰ میلیون متر مکعب آب شیرین از خلیج ‌فارس به فلات مرکزی ایران انتقال می‌یابد.

عملیات اجرایی این طرح در دولت یازدهم آغاز شد که رئیس‌جمهوری ۴۰۰ میلیون دلار تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای این طرح اخذ کرد، به‌ جز این تسهیلات که اقساط آن نیز پرداخت می‌شود، بقیه هزینه‌ها توسط شرکت‌های بزرگ معدنی کشور و بخش خصوصی تامین شده است.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.