رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت)جنوب کرمان از برطرف شدن مشکلات ۲ واحد معدنی بزرگ این منطقه در کمیسیون ماده ۲۴ در راستای تحقق شعار سال خبر داد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) جنوب کرمان از برطرف شدن مشکلات ۲ واحد معدنی بزرگ این منطقه در کمیسیون ماده ۲۴ در راستای تحقق شعار سال خبر داد.

مسلم مروجی روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه اظهار داشت: این مشکلات رفع شده شامل بررسی صدور مجوز اکتشاف و بهره برداری برای ۲ طرح معدنی در شهرستانهای جنوبی استان کرمان است.

وی طرح اول مطرح شده در کمیسیون ماده ۲۴ را مربوط به معدن کرومیت در شهرستان فاریاب دانست و گفت: مقرر شد تا بازدید مشترکی با حضور کارشناسان سازمان صمت و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی جنوب کرمان انجام و تصمیم نهایی جهت فعال سازی معدن گرفته شود.

وی طرح دوم را نیز مربوط به یکی از اندیس های امیدبخش پهنه شرکت ملی مس در شهرستان جیرفت برشمرد و افزود: این مشکل جهت صدور پروانه اکتشاف مطرح و خوشبختانه با نظر مثبت اداره کل منابع طبیعی مقرر شد تا بازدید مشترکی از طرح صورت و سپس پروانه اکتشاف صادر شود.

رئیس سازمان صمت جنوب کرمان گفت: این سازمان نیز در قبال حفظ منابع طبیعی و محیط زیست مسئولیت داشته و تمام تلاشمان رونق اقتصادی و اشتغالزایی در منطقه است.

وی به نام گذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: با تمام تلاش در راستای تحقق شعار سال رهبری تلاش می کنیم.

سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، مستقل از مرکز استان هفت شهرستان جنوبی استان کرمان را تحت پوشش دارد.

جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.