رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت‌های سهام عام پروژه یکی از موضوعاتی است که وزارتخانه مدت‌ها است بدنبال تشکیل آن به منظور جمع آوری نقدینگی سرگردان مردمی و با حضور فعالان خوشنام اقتصادی است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از شاتا، سعید زرندی در جلسه کارگروه تامین مالی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت ،نسبت به واگذاری مجوزها و معادن تعطیل در اختیار خود برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده که برخی از حمایت‌های قانونی را نیاز داشت.

معاون طرح وبرنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: با مصوبه مجلس شورای اسلامی شرایط برای تشکیل شرکت‌های سهامی عام پروژه از طریق واگذاری مجوزها و معادن تعطیل تسهیل شد.

وی با اشاره بودجه سال ۱۴۰۰، تصریح کرد: موضوع مهمی که در بودجه سال ۱۴۰۰ برای تشکیل شرکت های عام پروژه دیده شده موضوع معافیت های مالیاتی است که این موضوع می تواند مشوق خوبی برای سرمایه گذاران ایجاد کند.

زرندی توضیح داد: بر این اساس، هرگونه نقل و انتقال دارایی به/از شرکتهای سهام عام پروژه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری غیر مستقیم و یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعم از پروژه، زمین و ساختمان، املاک و مستغلات از پرداخت مالیات نقل و انتقال معاف است.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت ادامه داد: در مصوبه مجلس شورای اسلامی تصریح شده، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است حداکثر ظرف سه ماه پس از ابلاغ این قانون نسبت به مزایده معادن شناسایی شده تا پایان اسفند ماه ۱۳۹۹، اقدام کند.

وی با اعلام اینکه آیین نامه اجرایی این بخش، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و با تایید شورای‌عالی بورس اجرایی می شود، گفت: باید در سال آینده نقش آفرینی بیشتری درهدایت منابع مالی بانک ها به تولید داشته باشیم.

زرندی در ادامه افزود: فرصت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری را تعیین کرده ایم و باید تلاش شود منابع بانکی به این سمت سوق پیدا کند و این سیاست‌ها در تخصیص تسهیلات لحاظ شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت تاکید کرد: چه در ابزارهای نوین مثل اوراق گام و چه در منابع بانکی باید اولویت های وزارت صمت مد نظر واقع شود و این موضوع را حتما در دستورالعمل ها و آیین نامه ها لحاظ خواهیم کرد.