رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در بهمن ماه امسال با استفاده از محصول آهن اسفنجی گرم و با تلاش پرسنل متعهد و کوشای کارخانجات فولاد و احیای چادرملو این موفقیت به دست آمد. در این واحد، با ذوب 97 هزار و 24 تن فولاد بالغ بر 95 هزار و 121 تن شمش فولادی تولید شد. این برای نخستین بار است که ظرفیت تولید شمش فولاد از مرز 95 هزار تن در ماه عبور می‌کند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، این موفقیت در حالی به ‌دست آمده است که مراحل تست و راه‌اندازی سیستم هات شارژ برای تولید آزمایشی محصول آهن اسفنجی گرم در واحد مگا مدول احیا مستقیم چادرملو نیز با موفقیت انجام شد.

انتظار می‌رود طی چند ماه آینده برای تولید پایدار و پیوسته مراحل نصب به اتمام رسیده و سیستم هات‌شارژ به طور کامل در مدار تولید قرار گیرد.
یادآوری می‌شود در آذر ماه امسال ظرفیت تولید شمش فولادی این کارخانه به 93 هزار و 250 تن رسیده بود.

از سوی دیگر طی ۱۱ ماه گذشته در واحد گندله‌سازی مجتمع صنعتی چادرملو رکورد تولید فراتر از انتظار شکسته شد و در یک ماه مانده به پایان سال از ظرفیت تولید اسمی عبور کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۰ هزار تن بیشتر تولید شد.

ناصر تقی‌زاده، مدیرعامل چادرملو کسب موفقیت‌های پی در پی دو مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو را به همه تلاشگران این مجموعه‌ها تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: روند موفقیت‌های کارگران و کارکنان سختکوش چادرملو در افزایش تولید محصولات که در سال جهش تولید به‌دست آمده است، سال آینده نیز پررنگ‌تر از امسال تداوم یابد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.